Celodenní vstupenka k venkovním bazénům bude dospělého stát stovku, zatímco loni to bylo devadesát korun. Za dítě zaplatí rodič šedesát – o pět korun více. Novinkou jsou ale slevové balíčky pro rodiny 
s dětmi, seniory a studenty.
Zdražení vstupného se netýká abonentů. Studenti a senioři zaplatí nově za celodenní pobyt u venkovních bazénů 85 korun a za půl dne vydají
 šedesát. Rozšířila se také nabídka vstupného pro rodiny, kupříkladu dospělý se dvěma dětmi do 14 let zaplatí za celý den na koupališti dohroma
dy 190 korun. Přibyla rovněž možnost platit na Vodním ráji kartami. Uplynulé dvě sezony se ceník koupaliště neměnil.
Žádné velké změny nebo novinky na návštěvníky jihlavského vodního světa nečekají.

„Venkovní areál bylo nutné dát po zimě dohromady. Přestože nebyly žádné velké mrazy, bylo zničeno hodně obkladů ve venkovních bazénech, které se musely následně vyměnit a opravit," uvedl mluvčí Služeb města Jihlava (SMJ) Martin Málek. „Velkou investicí byla výstavba a dokončení zázemí kolem třetího hřiště pro plážový volejbal. Dokončilo se osvětlení hřiště a tribuna pro diváky s kapacitou 132 míst," poznamenal k novinkám Málek.

Vybudováním třetího hřiště splňuje Vodní ráj podmínky pro konání republikových turnajů v plážovém volejbalu.
„Nejzajímavější budou turnaje na celorepublikové úrovni. Jedná se o Český pohár
juniorů konaný 11. červen-ce 2015 a Mistrovství České 
republiky juniorek U22 dne 
8. srpna 2015," přiblížil k chystaným akcím mluvčí Málek.
Celé vybudování hřiště vyšlo SMJ na 2,5 milionu korun. Na něm je možné hrát i plážový fotbal.

Provozní doba Vodního ráje zůstává stejná.
„Otevřeno bude od pondělí do neděle v čase od 10 do 19 hodin. V případě nepříznivého počasí bude stále v provo
zu krytá část," doplnil Málek 
s tím, že kromě sobory bude 
v dalších dnech otevřeno v závislosti na počasí. Pro lidi
 z Jihlavska bude Vodní ráj 
v letošním roce jediným otevřeným koupalištěm v regionu.

Koupaliště v Lukách nad Jihlavou totiž bude přes celou letní sezonu zavřené kvůli opravám a modernizaci.
Místo koupaliště tedy až do podzimu bude v Lukách nad Jihlavou jedno velké staveniště. „Původně jsme počítali s tím, že se vše stihne do letošního června nebo do července a letošní sezona už bude v novém. Na podzim zmizela budova v areálu, na jejím místě roste nová stavba se zázemím pro návštěvníky. Vše se zpozdilo kvůli projektu k bazénu, se kterým městys nebyl spokojen, a řešil se tedy o něco déle," vysvětlil před několika týdny loucký starosta Viktor Wölfl.

Počká si i Třešť

Modernizace spočívá v osazení nového nerezového tělesa do stávajícího objektu bazénu. Nový bazén bude vybaven nejmodernějšími technologiemi, které si vyžádají i výrazný zásah do jednotlivých inženýrských sítí. Přibudou některé atrakce, jako je trojskluzavka či chrliče. Bazén bude vybaven vstupem pro tělesně postižené, bezbariérový nově bude celý areál louckého koupaliště.

Stejně jako v Lukách se ještě ani v Třešti nebudou moci lidé koupat. Zde je plán vybudovat koupaliště v lokalitě Malvíny u Třešťského potoka, původní smělé plány počítaly s otevřením koupaliště už v letoším roce. Vše se ovšem kvůli administrativním průtahům odkládá až na příští rok. „V současné době jsme před vydáním stavebního povolení, protože máme k dispozici všechny dokumenty. Na poli dotací také vše prověřujeme," uvedl starosta Třeště Vladislav Hynk.

Koupaliště v Třešti bude mít podobu biotopu a radnici vyjde podle předběžných odhadů zhruba na 15 milionů korun. „Zahájíme výběrové řízení, abychom zjistili skutečnou cenu provedení díla od jednotlivých stavebních firem, protože ta může být výrazně odlišná od té, kterou nyní máme k dispozici," vyjádřil se starosta Třeště Vladislav Hynk. Kromě koupání má v novém areálu vzniknout také dětské hřiště či hřiště na plážový volejbal. Díky zázemí se bude moci prostor využít během celého roku na různé kulturní a sportovní akce.

Lidé, kteří budou chtít v regionu využít možnosti ke koupání, mohou využít také například některý z přírodních lomů nebo rybníky u kempu v Řásné pod Javořicí. Lidé z Telčska hojně využívají také koupaliště v Dačicích, které jsou v Jihočeském kraji, nicméně od Telče zhruba půl hodiny cesty autem. Koupaliště v Dačicích otvírá už v pátek 5. června od 14 hodin a vstupné je zdarma. Odpoledne doprovodí kapela. V sobotu a v neděli bude otevřeno od 10 do 20 hodin a jako poděkování za zájem bude celodenní vstupné 40 korun a pro děti do 15 let za 30 korun.