Školáci nejen z Jihlavska ve čtvrtek dostali pololetní vysvědčení a nyní je čeká deset dní volna. Na páteční pololetní prázdniny totiž od pondělí rovnou navazují jarní prázdniny. Školáci se během volných dnů mohou zapojit do celé řady aktivit. Pestrý program si pro ně připravila například jihlavská zoo.

Až do neděle 1. února tam probíhá akce Za vysvědčení do zoo. „Kdo přinese vysvědčení se samými jedničkami, má vstup zdarma. Pokud bude vysvědčení pestřejší, mohou žáci využít padesátiprocentní slevy," sdělil mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč.

Od pátku až do pátku 6. února se mohou malí i velcí návštěvníci Zoo Jihlava těšit na zcela mimořádné komentované krmení. „V uvedené dny bude probíhat komentované krmení žiraf v 11 hodin a komentované krmení tuleňů obecných ve 14 hodin," doplnil informace Maláč. Tím ale výběr aktivit v zoo nekončí. Příští pondělí, středu a pátek se v centru PodpoVRCH uskuteční akce s názvem Prázdniny PodpoVRCHem pro školáky. Na akci je třeba se přihlásit a vybrat jeden ze tří výše zmíněných termínů. Počet míst je totiž omezen.

Turnaj i tábor

Zajímavý program na tyto dny nachystal také Dům dětí a mládeže (DDM) Jihlava. V pátek je to pololetní turnaj ve stolním tenisu pro neregistrované hráče. „Turnaj začíná v devět hodin v hale SK stolní tenis pod autobusovým nádražím. Hrát se bude ve dvou kategoriích, síly změří děti do 11 let a děti od 12 do 16 let. Každý si musí přinést vlastní pálku a vhodnou sportovní obuv do tělocvičny," řekl za organizátory Zdeněk Nápravník. Více informací je na www.ddmjihlava.cz. Jihlavský DDM pořádá příští týden také příměstský tábor s názvem Let do vesmíru, jeho kapacita je však již obsazena.

Plno aktivit na volné dny mají v plánu také v polenském domě dětí a mládeže. V pátek to jsou celodenní zimní hrátky, které budou probíhat buď venku, nebo v tělocvičně, uvidí se hlavně podle počasí. „Ti nejdrsnější účastníci půjdou ven za každého počasí. Budou jako eskymáci vařit čaj a oběd na ohni. Mládež se vrátí až navečer kolem osmnácté hodiny," přiblížila páteční akci Dana Kuníková.

V sobotu se v Polné mohou děti vyřádit na karnevalu na ledě. V pondělí si zájemci vyzkouší tvoření v keramické dílně, v úterý si zasportují venku nebo v tělocvičně a ve středu si zahrají florbalový turnaj. Ve čtvrtek prázdninový program polenského domu dětí a mládeže uzavře badmintonový kemp.

Školáci, kteří milují lyžování, bobování nebo sáňkování, si o těchto jarních prázdninách také přijdou na své. Předpověď počasí na další dny slibuje sněžení a mráz. Co se týče lyžování, v okrese Jihlava je aktuálně v provozu sjezdovka na Šacberku a na Čeřínku.

O pololetních a jarních prázdninách se změnila také otevírací doba pro veřejnost na bazénu v ulici Evžena Rošického v Jihlavě. Dnes je bazén v provozu od 10 do 14 hodin, v pondělí a ve středu od 12 do 16 hodin a v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 10 do 14 hodin.

ZUZANA MUSILOVÁ