Kolem 15:00 na Vysočině opět hustě sněží, nejvíc na Pelhřimovsku. Silničáři jsou v terénu s veškerou dostupnou technikou.

Až na jedno lehké zranění se dnešní nehody zatím obešly bez újmy na zdraví účastníků. "Kolem 07:00 se střetl autobus s dodávkou na silnici mezi obcemi Petrovice a Štoky pokryté vrstvou sněhu. Nikdo nebyl zraněn, dechová zkouška u řidičů byla negativní," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Silnice byla téměř tři hodiny neprůjezdná. Před 10:00 se srazily dva osobní automobily poblíž Příseky na Jihlavsku. Nehoda se obešla bez zranění. Zpevněnou krajnici na 126,5. kilometru dálnice D1 blokovalo havarované vozidlo, které narazilo do klády ležící na silnici.

Kolem 14:30 se čelně srazil osobní a nákladní automobil na silnici I/334 mezi Havlíčkovým Brodem a obcí Krátká Ves. "Probíhá vyšetřování, silnice je na kratší dobu neprůjezdná, doprava se co nejdříve bude řídit kyvadlově," uvedla policejní mluvčí.

Od středeční noci byly neprůjezdné úseky několika silnic třetí třídy na Havlíčkobrodsku. Stromy spadly kvůli silnému větru a zatarasily části silnic. Silničářům už se podařilo zprůjezdnit silnici mezi Čachotínem a Rozsochatcem a Krucemburkem a Košínovem. Dále pracují na úseku mezi obcemi Vojnův Městec a Košínov. Neprůjezdný byl také úsek mezi obcemi Tis a Kožlí. "Tato silnice by měla být průjezdná kolem 17:00," řekl dispečer silničářů.

Teploty se v kraji odpoledne pohybovaly kolem nuly. Je zataženo, vane slabý, na Žďársku silný vítr. Podle meteorologů bude v noci na Vysočině zataženo až oblačno, na většině území bude občas sněžit. Nejnižší noční teploty budou od nuly do minus tří stupňů. Ojediněle se může tvořit náledí. Čerstvý západní až severozápadní vítr dosáhne v nárazech rychlosti až 55 kilometrů v hodině.