Fotky se strážníky použila na svých facebookových stránkách Strana práv občanů (SPO), která podporuje kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta a pomáhá mu s kampaní. To se ovšem nelíbí vedení městské policie v Jihlavě a strážníky nyní čeká za jejich chování postih.

„Strážníci budou zřejmě za své chování ve službě nějakým způsobem sankcionováni. Budeme to s nimi projednávat,“ potvrdil zástupce ředitele městské policie v Jihlavě Stanislav Maštera. Jejich chování je podle něj v rozporu s tím, co mají v náplni svého povolání.

„Pokud by tuto aktivitu vyvíjeli ve svém volnu, tak proti tomu nebudeme mít vůbec nic. To je jen jejich věc. V uniformě ale prezentují městskou policii a vedení města,“ doplnil pro úplnost Maštera.

Jak velká pokuta na strážníky čeká, či jaký postih, ještě není zřejmé. Vedení městské policie to s nimi bude teprve řešit.

Strana práv občanů se nicméně nechala slyšet, že případný postih za strážníky uhradí sama. Fotografie s podpisujícími se strážníky ze svých facebookových stránek po zveřejnění stáhla.