„Byli jsme lepším manačaftem a zasloužili jsme si víc vyhrát," byl přesvědčen kapitán Dukly Tomáš Čachotský.

V odvetě jste odehráli zcela jiný zápas než v pondělí, přitom výsledek je stejný. Co chybělo k tomu, aby byla semifiinálová série vyrovnaná?
Tentokrát jsme byli lepším mužstvem, ale za stavu 1:1 se nám bohužel nepodařilo skóre otočit. Vítězný gól bychom v tom případě dali určitě my. Místo toho se domácí takovou ani ne pološancí dostali do vedení a my jsme už museli otevřít hru. Závěr byl z naší strany vabank. Každopádně jsme byli lepším mančaftem a zasloužili jsme si víc vyhrát. Na to se ale nehraje. Je to 2:0 a jede se k nám. Věřím, že se do Olomouce budeme vracet za stavu 2:2.

Během dvou semifinálových zápasů jste dali jediný gól.V čem je největší problém?
Na rozdíl od domácích neproměňujeme šance, do kterých se dostaneme. Chybí nám trošku štěstíčka. Ve druhém zápase bychom si výhru zasloužili. Ale bohužel. Olomouci gratulujeme a teď hrajeme doma.

V základní části první ligy jste přitom Olomouc čtyřikrát porazili. Co se v play-off změnilo?
Soupeř nás ničím nezaskočil. Věděli jsme, že je to kvalitní mančaft, vloni hrál baráž. V základní části jsme čtyři zápasy vyhráli, ale všechny byly vyrovnané. Známe se dobře a nemáme se čím překvapit.

Co musíte především změnit, abyste na domácím hřišti uspěli?
Musíme jít výhře naproti tak jako ve druhém zápase. Věřím, že se štěstí zase vrátí na naši stranu. Uvidíme ještě, co nám k tomu řeknou trenéři. Určitě něco vymyslí a sérii otočíme!