„Smyslem festivalu bylo vytvořit natolik otevřené prostředí, aby jej dokázali vnímat lidé z různých vrstev a táborů. Občas se to snad i podaří. Smysl celé akce se postupně vyvíjel. Původně šlo jen o jakousi sešlost známých. Později se to ale „otevřelo“ do nejrůznějších stran,“ uvedli organizátoři akce Tomáš Blažek a Tomáš Lavický do festivalového zpravodaje.

Program celého víkendu zahájí od 18 hodin kapela The Dust. Tato sedmičlenná skupina dorazí až z Valašského Meziříčí. Zahrají rockové skladby s prvky jazzu a elektroniky, které budou tím správným kořením, co dodá začátku večera tu pravou festivalovou atmosféru. Během pátečního dne na hlavním pódiu dále vystoupí skupina Corpulent Provocateur, polská kapela Cheap Tobacc a první festivalový den ukončí žánrově pestré uskupení Tygroo.

Sobotní dopoledne bude patřit divadlu Drak N´Roses. Jedná se o divadelní soubor ze Soběslavi a do Bludníku dorazí s hororem z podzemí pro malé děti. Od 14 hodin v Irském stanu zahraje kapela Jericho, která společně hraje již dvaatřicet let, a je tradičním účastníkem festivalu. Během soboty se dále představí například kapela Květy či Memory Band.

Program celé akce ukončí v neděli Dagmar Andrtová-Voňková, která je první českou písničkářkou. Po Sametové revoluci vystupovala několikrát i v zahraničí a svým zpracováním písní inspirovala například i Zuzanu Navarovou.

Permanentka na celý víkend je v předprodeji za tři sta korun a kromě festivalu zahrnuje i výstavu, kino a možnost ubytování v místní sokolovně. Výtěžek bude věnován na zachování a rozvoj festivalu.

Otevřeno Jimramov 2018 program
areál Bludník, Jimramov
24. srpna od 18 hodin
The Dust, Corpulent Provocateur, Cheap Tobacco, Už jsme doma, Tygroo, Jitka Šuranská a Jiří Plocek, Jednofázové kvasenie, Jaroslav F. Pechar
25. srpna od 10 hodin
Divadlo Drak N´Roses, May the Way, Koza na útesu, Květy, Organ Explosion, Fapella, Jericho, Memory Band,…
26. srpna od 10 hodin
Dagmar Andrtová-Voňková

Alena Dolníčková