„Byla to reklama na hokej a ti, kdo přišli, se určitě nenudili," shodují se všichni účastníci prvoligového derby mezi Třebíčí a Jihlavou.

Na zimní stadion v Třebíči dorazilo přes čtyři tisíce diváků, kteří společně s hlavními aktéry večera vytvořili skvělý zážitek. „Klobouk dolů před lidmi. Bylo to výborné utkání, jak ze strany fanoušků, tak i od nás hráčů," řekl po závěrečné děkovačce spokojený třebíčský brankář Martin Falter.

Ten prožívá v Třebíči velmi dobré období, když ze čtyř zápasů, v nichž nastoupil, vychytal pro svůj tým dvanáct bodů. I v souboji s Duklou patřil ke hlavním stavebním kamenům úspěchu.

Stejně jako David Ostřížek, který v posledních utkáních táhne třebíčskou ofenzivu. Po třech zápasech v prvním útoku s Eratem a Havlem se po návratu kapitána Davida Dolníčka Ostřížek přesunul do třetího útoku Čuříkovi a Wasserbauerovi. A byl to právě tenhle útok, který rozhodl o třech bodech pro Bílé hvězdy.

Ve 2. minutě vyhrál útočník, zapůjčený do Třebíče z brněnské Komety, vhazování v útočném pásmu, kotouč se dostal k Šaurovi, jehož střelu Kacetl pouze vyrazil před sebe a Ostřížek dorážkou poprvé rozjásal tribuny.

„David se k nám přišel oživit a je vidět, že mu to prostředí tady svědčí. Dal první důležitý gól a to mluví za vše," okomentoval výkon třetího centra třebíčský kouč Jiří Mička.

Čekání na góly

Další branky se diváci dočkali až po dalších čtyřiceti minutách, ale na tribunách se nudit určitě nemohli. Zejména po kombinaci druhého třebíčského útoku moc nechybělo, aby byl Kacetl podruhé překonán, ale jihlavský brankář byl pozorný. Naděje Dukly na obrat udržel i při dlouhé přesilové hře domácích. „Přesilovka byla dlouhá, měli jsme tam nějaké závary, ale nevyšlo to," na chvilku zalitoval nevyužitých příležitostí Mička. Ve druhé třetině se dostala ke slovu i Dukla, která pomalu začala přebírat otěže zápasu do svých rukou a směřovala k vyrovnání.

To se hostům podařilo v samém úvodu třetí dvacetiminutovky, kdy zcela nekrytý Richard Diviš překonal Faltera. Vyrovnaný stav však vydržel pouze tři minuty. Ostřížek vybojoval kotouč za jihlavskou brankou a okamžitě jej poslal na neobsazeného Jakuba Čuříka, který vstřelil vítěznou branku utkání. „Jsem za ten gól rád, ale důležitější jsou tři body. V závěru jsme to skvěle odbojovali," sdělil šťastný střelec rozhodující branky.

Jihlava se snažila o vyrovnání, ale zbytečným vyloučením se v závěru připravila o možný tlak, a z Třebíče tak odjíždí bez bodu. „Myslím si, že prohrál lepší tým, ale hraje se na góly a my jsme dali jenom jeden, zatímco domácí dva," neskrýval zklamání jihlavský asistent František Zeman.

LUKÁŠ ZELENÝ