Třebíč musela v Šumperku dvakrát dotahovat náskok domácích Draků, ale v samostatných nájezdech nakonec vybojovala dva body.

LITOMĚŘICE - JIHLAVA 1:4

První utkání sezony nabídlo u Labe zajímavou ofenzivní podívanou. Dlouho ale svítily na ukazateli dvě nuly. Větší příležitosti měla Dukla, ale prosadila se až před polovinou utkání, když využila přesilovku pěti proti třem. Navíc se necelé dvě minuty po Skořepově brance střelecky prosadil i Flek, a Jihlavané byli v laufu.

Svoji dobrou pohodu si přenesli i do závěrečného dějství, v jehož druhé minutě v podstatě rozhodl utkání Kohout. Namlsaná Dukla toužila po dalších brankách, zapomněla ale utěsnit zadní vrátka, a Nedvídek poslal hostům varování v podobě snížení.

Stadion pochopitelně ožil, jenže jihlavští hráči vzali varování velmi vážně, a přes dvě nepříjemná oslabení dovedli zápas k vítěznému konci. Zisk tří bodů pečetil do prázdné litoměřické branky při power-play domácích Grebenjuk.

Branky a nahrávky: 46. Nedvídek (Berger, Doležal) - 28. Skořepa (Kaláb, Důras), 30. Flek (Důras), 42. Kohout (Seman), 60. Grebenjuk (Melenovský, Flek). Rozhodčí: Bejček Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 920. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2.

Jihlava: Habal - Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenjuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný - Důras, Melenovský, Flek - Aleksejev, Skořepa, Diviš - Kohout, Seman, Harkabus - Malec, Gríger, Anděl.

ŠUMPERK - TŘEBÍČ 2:3 sn

Mírně aktivnější Draci se dostali poměrně záhy do vedení zásluhou dvojnásobné početní výhody. Hra i šance se poté přelévaly na obě strany, další gól ale padl opět při přesilovce. Za hosty v ní vyrovnal Švec.

Také ve druhé části se skóre pohnulo v páté minutě, a znovu při nerovném počtu hráčů na ledě. Domácí dostal do vedení Gewiese.

Horáky nenechával nepříznivý stav chladnými a hned po startu třetí dvacetiminutovky znovu Švec vyrovnal. Další branka už do konce základní hrací doby ani v prodloužení nepadla, což byla zásluha především gólmana Vejmelky, který v nastavení zlikvidoval dvě tutovky domácích.

Rozhodnutí tak přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých si bonusový bod připsala šťastnější Třebíč.

Branky a nahrávky: 5. Fořt (Vrdlovec, Holík), 25. Gewiese (Haas, Půhoný) - 17. Švec (Bilčík, Erat), 41. Švec (Malena, Erat), rozh. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Dědek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:7, navíc Přibyl (T) 5 min. + DU. Využití: 2:1. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 0:0.

Třebíč: Vejmelka - Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl, Šik - Erat, Dolníček, Švec - Kusko, Polodna, Psota - Petelin, Baldwin, Beneš - Pokorný.