Minulé úterý zrekonstruovanou hrací plochu pokřtila v Poháru České pošty slavná Sigma Olomouc, jako druhý se na ní představí divizní nováček z Havlíčkova Brodu. Souboj druhého se třetím, navíc s nádechem krajského derby, slibuje atraktivní podívanou.

Více než sedm stovek diváků zavítalo na stadion Na Tržišti na olomouckou Sigmu. Také na středeční šlágr kola se dá očekávat slušná návštěva. „Kluci se samozřejmě hrozně těší. Předpokládám, že ti diváci, kteří nebyli na poháru proti Olomouci, dorazí zítra. Určitě budou zvědaví na letní posily Demetera s Durajkou, kteří mají hodně dobrou formu," domnívá se kouč Velkého Meziříčí Libor Smejkal starší.

Po pěti kolech patří jeho celku druhé místo. Kromě poháru Meziříčí zatím neokusilo hořkost porážky a má skvělých jedenáct bodů. „Určitě spokojenost, pokud by mi to někdo řekl na začátku ročníku, tak bych to bral všemi deseti. Ale když to nyní vezmu zpětně, tak v Polné i v Tasovicích jsme remízami dva body spíše ztratili. Na druhou stranu v Tasovicích jsme si je za výkon ve druhé půli asi nezasloužili," přiznává Libor Smejkal.

Nováček z Havlíčkova Brodu se po rozpačitém úvodu rozjel a v posledních třech kolech vyválčil plný počet devíti bodů. Přitom hned dvakrát hrál na hřištích soupeřů. V sobotu ve druhé půli totálně rozebral obranu Bystřice nad Pernštejnem a jeho výhra 4:1 byla naprosto zasloužená.

„Na tom zápase jsem se byl podívat a musím říci, že na mě Brod udělal velký dojem. Je vidět, že práce trenéra Zemana nese svoje ovoce. Jejich hra má hlavu a patu, přesně vědí, co mají hrát. V útoku mě zaujal především Míča, který dokáže udržet balon, navíc má výbornou kondici. Vzadu pak celou obranu výborně dirigoval mladý Berky," složil soupeři komplimenty kormidelník Velkého Meziříčí.

Před domácím publikem však druhý tým tabulky divize D nebere nic jiného než výhru. „Před sezonou jsme si řekli, že nechceme hrát osmé či desáté místo. Proto nerozlišujeme, zda hrajeme venku či doma. Budeme hrát stejně jako v předešlých utkáních a chceme získat další tři body," burcuje. Zítřejší derby má výkop v 17 hodin.