Svou roli v něm kromě jiného sehrálo 
i trestní oznámení, které na HC Lední medvědy podali zastupitelé města. To bylo ale minulý týden odloženo.

„Trestní oznámení, které se týkalo prověřování hospodaření hokejového klubu Lední medvědi, jsme odložili. Nejednalo se totiž o trestný čin. Policie už se k němu tedy nebude vracet," informovala policejní mluvčí Monika Pátková.

Podle informací z veřejnosprávní kontroly Lední medvědi použili poskytnutý finanční příspěvek z rozpočtu města Pelhřimova v souladu se smlouvou, kterou oba subjekty podepsaly. V kontrole je ale například uvedeno, že Lední medvědi neoprávněně navýšili počet svých platících členů o 50, a minulý rok dostali tudíž o necelých 40 tisíc korun vyšší dotaci, než jim náležela.
Další pochybení se týkalo účetnictví. Lední medvědi zaúčtovali dar od Českého svazu ledního hokeje ve výši zhruba 62 tisíc korun do nákladů.

Podle předsedy výkonného výboru HC Lední medvědi Radka Procházky za chyby mohla bývalá hospodářka klubu, která už ale s klubem nespolupracuje. Všechny chyby, kterých se Lední medvědi v hospodaření dopustili, byly podle Procházky napraveny.
Tato pochybení se podle místostarosty města Josefa Kocha budou projednávat na úterním zasedání zastupitelstva. Bude se například řešit, zda mají Lední medvědi přebytek téměř 40 tisíc z dotace pro minulý rok městu Pelhřimov vrátit. Dalším bodem 
k projednání bude také rozhodnutí, zda mají Lední medvědi pro rok 2016 vůbec dostat dotaci.

Podle Procházky ale snad hokejový klub o dotaci nepřijde, bez finanční podpory by se neobešel. I když se prokázalo, že hospodaření Ledních medvědů je v pořádku, vedení klubu trápí řada dalších věcí. Podle generálního manažera Ledních medvědů Aleše Kučery klub kvůli neustálým sporům s HC Pumy přichází o sponzory. „Sponzoruje nás například pivovar Poutník, ale jeho vedení přirozeně není nadšené, když vedle jeho reklamy na mantinelu Pumy umístí reklamu na konkurenční pivovar," vylíčil Kučera.

Podle něj navíc Lední medvědi měli s pivovarem Poutník spolupracovat na velké marketingové akci, která by přilákala fanoušky na mistrovský zápas „áčka". „Na půllitrech Poutníku mělo být napsáno osmadvacátého v osmnáct hodin: Pelhřimov – Havlíčkův Brod. Tuto akci ale budeme rušit," uvedl Kučera a dodal, že tento zápas se na domácí půdě ani neodehraje.
Dalším problémem je rozdělení šaten a hodin ledu na zimním stadionu. Podle Kučery by do této oblasti neměli zasahovat zastupitelé města. Hokejové kluby by se na ledu a kabinách měly domluvit přímo s provozovatelem stadionu, tedy s Technickými službami města Pelhřimova.

„Radnice do hokejového dění zasahuje velice zvláštním způsobem. Připomíná to protekci. Nejde ani o počet šaten, ale dřív jsme prostě měli zázemí se sociálním zařízením. Teď jsou některé děti nastěhované v kabině áčka a Pumy, které nehrají soutěže a trénuje jim šest až osm dětí, dostali tu nejlepší kabinu číslo třináct," uvedl Kučera.

Podle předsedy HC Pumy Petra Čeňka ale Lední medvědi dělají zbytečné naschvály. „Na turnaj si nedávno pozvali osm mužstev. Dříve to fungovalo tak, že bylo třeba více mužstev v jedné kabině, Medvědi si ale vymínili, že chtějí pro každé mužstvo jednu kabinu. Tak jsme jim museli vyklidit tu naši. S takovou se ale nikdy na ničem nedohodneme," uzavřel předseda HC Pumy.

Karolína Hovorková