Kompletní výsledek dvacátého ročníku sbírky už mají na Žďársku. „Mám velikou radost, že v letošním roce věnovali dárci celého okresu 3 782 121 korun, což je o 205 692 korun více než v roce loňském,“ pochvalovala si Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Pomáhají méně šťastným

Po celém žďárském okrese mohli lidé potkat 2 200 koledníků, kteří navštívili domácnosti v celkem 220 městech a obcích. „Prvních čtrnáct dní roku 2020 opět ukázalo, že lidem v okrese není lhostejný život těch, kteří se každodenně ocitají v náročných životních situacích, kdy potřebují pomoc druhých. Díky štědrosti dárců a ochotě koledníků bude moci Oblastní charita Žďár nad Sázavou pokračovat v rozvoji svých služeb,“ sdělila Zelená.

Na Třebíčsku je už teď jasné, že tři králové vybrali letos minimálně o necelých 150 tisíc korun více v porovnání s loňskem.

„K výsledkům celé Oblastní charity Třebíč se stále ještě dopracováváme. Snad po neděli budou již kompletní,“ přemítala asistentka Oblastní charity Třebíč Marie Paločková.

Zatím tedy výtěžek zmíněné sbírky v okrese Třebíč činí 2 978 733 korun.

Zhruba o 87 tisíc korun více půjde letos na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí na Jihlavsku.

Letos se dobrovolníkům na Jihlavsku, Telčsku, Třešťsku, Novoříšsku, Dačicku a Slavonicku, kde koledovali zhruba ve stovce obcích, podařilo vybrat 2 077 203 korun. „Během příštího týdne ještě přičteme přepočtená eura. Konečná částka se ale bude lišit jen o několik stovek korun,“ informovala Radka Běhalová z Oblastní charity Jihlava.

Rekordní výtěžek

Značně vyšší výtěžek v těchto dnech pozorují i organizátoři Tříkrálové sbírky na Havlíčkobrodsku. Kasičky, které zatím v Oblastní charitě Havlíčkův Brod rozpečetili, ukázaly částku 2 207 622 korun, což je o bezmála 134 tisíc korun více než loni. Kompletní výsledek ale bude znám začátkem příštího týdne. „Až budeme mít sečtené všechny kasičky, částky projdou ještě jednou početní kontrolou, takže se mohou velmi nepatrně v řádu korun změnit,“ poznamenala Monika Brothánková z Oblastní charity Havlíčkův Brod.

Loňský výtěžek nejznámější charitativní sbírky v Česku už překonali také na Pelhřimovsku. Obsah kasiček, které letos putovaly po okrese, se zatím vyšplhal na částku 1 712 955 korun. Do této cifry je započítáno i Humpolecko, které spadá pod Oblastní charitu Havlíčkův Brod. Jedná se o sumu, která je v porovnání s loňským rokem vyšší zhruba o 162 tisíc korun.

Letošní výsledek Tříkrálové sbírky na celé Vysočině zatím tedy činí 12 758 674 korun.