Lidé, kterým není lhostejný život zachráněných psů nacházejících se ve špatném výživném i zdravotním stavu, totiž mohou pomoci prostřednictvím nově vyhlášené sbírky. Věci pro psy mohou zájemci nosit přímo do kosmetického a solárního studia v Kamenici nad Lipou, které sídlí hned vedle domu, kde 212 týraných psů „žilo“.

Týraní psi.
Chovatelka z Kamenice nad Lipou týrala přes dvě stě psů

„Pro pejsky jsme uspořádali sbírku, takže lidé teď k nám do salonu nosí různé granule, konzervy, plínky, ručníky a další potřebné věci. Také spolupracujeme s různými restauracemi v okolí, kde se na psy vybírají peníze. Během tohoto měsíce se tak pro pejsky budeme snažit vybrat co nejvíce věcí a peněz. Budeme moc rádi, když lidé čímkoliv, co malá plemena psů potřebují, přispějí,“ vyzvala zájemce Jana Hudínková, která s chovateli bojovala několik let.

Město a několik tamních obyvatel bojovalo se ženou, která psy chovala ve zcela nevhodných podmínkách, více než deset let. „Na chovatelku jsme si stěžovali od roku 1999. Pokaždé nám ale bylo řečeno, že není v jejich silách nám jakkoliv pomoci. Město manželům udělilo pokutu s tím, že za dva měsíce dostali pokutu další, kterou však zaplatili, ale nic dalšího se nedělo,“ přemítala Jana Hudínková, jež je zároveň sousedka zmíněných manželů. Lidé si nejvíce stěžovali na zápach.

Další informace o kauze, která hýbe celou Kamenicí nad Lipou, se dozvíte v sobotním tištěném vydání Deníku.

Ilustrační fotografie.
O kurzy, které žákům usnadní zkoušky, je opět velký zájem