Lidé v obavě z muslimských uprchlíků na tuto skutečnost okamžitě zareagovali a v ústním podání se po městě a především na sociálních sítích začaly okamžitě šířit různé fámy. Především o tom, že se jedná o muslimské migranty, kteří jsou ve městě ubytováni natrvalo, na sociálních sítích se také objevila fotka skupiny lidí.

„Šlo o tři muže a tři ženy, které měly na hlavách šátek, což se ale v ústním podání změnilo na burky. Skupina těch lidí zřejmě projížděla městem, v Bille něco nakoupili, a pak seděli pod stromy. Nedělali žádný nepořádek, strážníci je monitorovali a řešilo se to i se státní policií. Zřejmě šlo o turisty," vyjádřil se meziříčský starosta Radovan Necid.

Podle městských policistů tedy nevznikl důvod proti skupince cizinců nijak zasahovat. „Informaci jsme zachytili a prověřili. Šlo o skupinu osob jiné národnosti, bez zavazadel, ženy měly šátky, nikoliv burky. Možná Turci nebo Řekové tudy projížděli a využili stínu stromů pro chvíli odpočinku. Ničeho špatného se nedopouštěli, chovali se normálně, slušně," popsal Petr Dvořák, vedoucí strážník velkomeziříčské městské policie.

Informace o podezřelých cizincích se v pondělí po Velkém Meziříčí roznesla rychlostí blesku. „Říkala známá, že jsou to migranti z řeckých táborů a žít budou v internátě zemědělky, než jim dá město byty," poznamenala Lucie Koníčková z Meziříčí. „Slyšela jsem, že jich je tu 55 a pan Necid jich chce přijmout ještě 80," uvedla zase jedna z diskutujících na facebooku.

Starosta Necid podobné zvěsti popřel coby nesmysl. „Rozhodně u nás žádné uprchlíky ubytovávat nehodláme. Navíc ani není kde, nemáme dost volných bytů pro naše lidi, natož pro cizí," prohlásil Radovan Necid.