Dukla zvládla dramatickou koncovku a o výhře nad Kladnem rozhodla v samostatných nájezdech.

JIHLAVA - KLADNO 4:3 sn

Hned z první šance se dostala Jihlava do vedení. Štebih nahodil kotouč na kladenského brankáře Lukáše, od něhož se puk odrazil k Richardu Divišovi, který po šestnácti vteřinách vstřelil první branku Dukly. Hosté se snažili o okamžitou odpověď, ale Rittich byl v jihlavské brance jistý, a navíc Rytíře srážela vlastní nedisciplinovanost, ze které Jihlava vytěžila druhou branku.

V dvojnásobné přesilové hře pálil od modré Dobrovolný, sražený puk se dostal k Marku Melenovskému, který neměl problém trefit prázdnou branku. V úvodu druhé třetiny hrála Jihlava další přesilovou hru pět na tři, tentokrát však zůstal Lukáš nepřekonaný. A tak přišel trest. Nejprve se o kontaktní branku postaral Tomáš Pitule a v zápětí využil zaváhání Kalába Jakub Strnad. V těchto chvílích bylo Kladno lepším celkem, ale Dukla dokázala ubránit dvě oslabení, a tak po čtyřiceti minutách svítil na světelné tabuli nerozhodný stav.

Ten však vydržel pouze tři minuty, když tvrdou ránou od modré překonal Lukáše Tomáš Kaláb, a odčinil tak své předchozí zaváhání. Dukla mohla své vedení navýšit, ale Melenovský ani Březina v úniku neuspěli. Přišlo tak kladenské vyrovnání, když se k odraženému kotouči dostal Stach a zasunul jej za bezmocného Ritticha. Další branky se diváci na Horáckém zimním stadionu nedočkali. Na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení, ale ani v něm branka nepadla. O vítězi musely rozhodnout nájezdy, v nichž byla úspěšnější Jihlava.

Branky a nahrávky: 1. Diviš (Štebih), 18. Melenovský (Dobrovolný, Jergl), 43. Kaláb (Štebih, Čachotský), rozh. náj. Čachotský - 28. Pitule (Dragoun), 34. Strnad, 51. Stach (Horna). Rozhodčí: Lacina, Würtherle - Bryška, Skopal. Vyloučení: 11:11, navíc Dobrovolný (JIH) 10 min. OT Hořava (KLA) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 3578. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1 0:0

Jihlava: Rittich - Kaláb, Štebih, Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Šimek, Čermák - Čachotský, Zeman, Diviš, Seman, Melenovský, Jergl, Prokš, Zadražil, Harkabus, Březina, Malec, Kuřítko.

TŘEBÍČ - HAVÍŘOV 8:2

Úvod utkání nenasvědčoval, že by se diváci v Třebíči mohli hokejem bavit. V 11. minutě však Jan Zdráhal otevřel v přesilové hře skóre a Horácká Slavia najednou pookřála. Hned v další přesilové hře zvýšil na rozdíl dvou branek Roman Erat, ale ani to nebylo od Třebíče vše v první třetině. Minutu před koncem zachytil Havel rozehrávku Havířova, přihrál Eratovi a ten potřetí překonal havířovského brankáře Danečka.

Do třetí třetiny šli domácí s úkolem zodpovědně bránit a především neinkasovat. Čisté konto drželi až do 37. minuty, kdy se prosadil Aron Chmielewski, mezitím však Bílé hvězdy přidaly další dvě branky a první čtvrtfinálový zápas směřoval k havířovské ostudě. Po čtvrté inkasované brance odjel na střídačku Daneček, kterého nahradil Petr Matoušek. Ten udržel čisté konto pouze šest minut, poté se ke kotouči dostal hrdina utkání Erat a zkompletoval hattrick.

V závěru druhého dějství ještě skóroval Adam Raška a vrátil Horácké Slavii pětibrankové vedení. Ještě před koncem třetiny inkasoval Matoušek tvrdý zásah do hlavy a do branky musel vrátit Daneček. Ten však nebude v dobrém vzpomínat Romana Erata, který ve 41. minutě vstřelil svoji čtvrtou branku. Zbylá část utkání se už dohrávala spíše z povinnosti. Oba týmy se však ještě jednou prosadily a utkání nakonec skončilo 8:2

Branky a nahrávky: 11. Zdráhal (Čuřík, Bartoň), 14. Erat (Bartoň), 19. Erat (Havel), 24. Wasserbauer (Pekr), 30. Erat (Holík, Bilčík), 38. Raška (Petruška, Vodný), 41. Erat (Havel, Holík), 58. Raška (Řípa, Petruška) - 37. Chmielewski (Loskot, Jiránek), 42. Jiránek. Rozhodčí: Úlehla, Talpa - Křivohlavý, Čížek. Vyloučení: 4:8. Využití: 5:0. Diváci: 2130. Třetiny: 3:0, 3:1, 2:1.

Třebíč: Horčička - Holík, Malena, Bartoň, J. Zdráhal, Přibyl, Bilčík - Havel, Dolníček, Erat - Pekr, Čuřík, Wasserbauer - Petruška, Raška, Řípa - Králík, Čech, Vodný.