„Návrh rozpočtu je téměř hotový, 14. listopadu půjde do rady a 16. listopadu bude pracovní setkání zastupitelů. Počítáme s tím, že rozpočet zastupitelé schválí 14. prosince," sdělil starosta.

Největší investicí bude z letošního roku přesunutá revitalizace šesti panelových domů v sídlišti 2. Podpořit ji má dotace, avšak město musí mít připraveno předfinancování. „To je obrovská akce, na kterou padne zhruba padesát milionů. Máme vypsané výběrové řízení a počítáme, že přes zimu se budou se vyrábět nová okna, než se na jaře začne," sdělil Karel Pačiska.

Zhruba deseti miliony by měla radnice přispět na vybudování kanalizace v části města Domanínek. S deseti miliony je v návrhu rozpočtu počítáno také na dofinancování zasíťování další části průmyslové zóny. Investici ve výši kolem třiceti milionů korun letos podpořila sedmnáctimilionová státní dotace.

Prioritou, která bude zakomponovaná v návrhu rozpočtu, je i úprava dopravní situace u základní školy, školky a umělecké školy v sídlišti 1. Vyjde na více než čtyři miliony. „Nemůžeme čekat, až se tam stane nějaké neštěstí. Úpravou by přibylo asi pětadvacet parkovacích míst a také zóny, kde řidiči zastaví, vysadí dítě, a vzápětí odjedou. Nejhorší situace je tam ráno před osmou, ale i po skončení vyučování, kdy začíná výuka v umělecké škole a chodí domů děti ze školky," přiblížil Pačiska. „Vyjednali jsme si výjimku u státního fondu životního prostředí, protože jsme tam prováděli revitalizaci zeleně s dobou udržitelnosti do roku 2023. Dohodli jsme se, že zeleň nahradíme na jiných místech," doplnil starosta.

Za 2,5 milionu má vzniknout centrální dětské hřiště s atrakcemi v Lužánkách na prostranství před zimním stadionem. „Je to napůl cesty mezi sídlišti, ve sportovní a odpočinkové zóně, kde je jen omezený vjezd aut," dodal Karel Pačiska.