Přestože byl větší výskyt hlídek dopravní, pořádkové a cizinecké policie u silnic ohlášen předem, mnozí řidiči se rozhodli riskovat.

„Při velikonoční dopravně-bezpečnostní akci policisté na silnicích našeho kraje zkontrolovali celkem 3 220 vozidel. Při kontrolách zjistili 558 přestupků, z nichž 531 vyřešili na místě uložením blokové pokuty v blokovém řízení. Sedmadvacet zjištěných přestupků policisté zadokumentovali a předají je k vyřešení do správního řízení," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že celkem 165 přestupků se týkalo překročení nejvyšší povolené rychlosti.

Podle mluvčí policisté ve třinácti případech zjistili, že řidič usedl za volant po přechozím požití alkoholických nápojů.

„Ve všech těchto případech provedené dechové zkoušky vykázaly hladiny pod jedno promile alkoholu. Ve čtyřech dalších případech měli kontrolovaní řidiči pozitivní test na přítomnost jiných omamných a návykových látek," uvedla mluvčí. Podle ní se akce s podobným zaměřením a rozsahem budou opakovat i v dalších týdnech.