S týdenním předstihem dostali její obyvatelé lístky s varováním, že od 16. října bude porušování zákazu stání policií zadokumentováno a předáno do Pelhřimova. Přitom ještě ve středu ráno parkovala v ulici dvě auta.

„My jsme dali možnost lidem ve veřejném projednávání rozhodnout, jestli chtějí z ulice udělat jednosměrku, a pak tam auta parkovat mohou, nebo zachovat průjezd oběma směry, ale pak v této obytné zóně nesmí vozy stát," vysvětluje starosta Počátek Karel Štefl s tím, že čtyřikrát víc lidí se veřejně přihlásilo k druhé variantě.

Podle starosty se celá věc řešila kvůli stížnostem na špatnou průjezdnost sanitek, hasičů, popelářů i zimní údržby.

„Máme tam pět přístřešků pro kontejnery a vývozce odpadu už hrozil, že tam kvůli parkujícím autům nebude jezdit," dodává Štefl s tím, že město vyšlo řidičům v lokalitě vstříc tím, že v srpnu za 160 tisíc korun dokončilo nových 11 parkovacích míst za restaurací na Sídlišti.
Město v ulici nechalo rozmístit značky Zákaz stání a teď chce ústy starosty také apelovat na častější dohled policie.

„Tady se bohužel ukázal negativní dopad nepřítomnosti vedoucího obvodního oddělení v období konce roku 2011 a po celý rok 2012. Teď je ve městě jen policejní služebna a jsme součástí obvodního oddělení Kamenice nad Lipou. Ale protože vedení má zájem operativně řešit nejen problematiku parkování, pevně věřím ve vyřešení situace ku prospěchu většiny," uvádí starosta.

Pro důsledný postih řidičů je i obyvatel sídliště Jaroslav Slípka. „Vyhláška zní jasně a navíc tady někteří určitě nejezdí třicítkou. A až za autem někomu vběhne dítě do cesty, kdo bude zodpovědný?" říká.

Podle něj měla policie zakročit už dávno a rozdávat „botičky". „My jsme z naší garáže kvůli parkujícím autem někdy ani nemohli vyjet," dodává s tím, že míst pro auta je v horní části sídliště dostatek.

Kromě už zmíněných nových prostor jsou tam možnosti parkování  i na velké ploše u kotelny, odstavit auto lze i pod zatáčkou v ulici Tyršova směrem k autobusovému nádraží a několik vyhrazených míst je i ve spodní části ulice Sídliště, kde už neblokují přístup ke vchodům do paneláků.

„Jenže lidé jsou líní ujít dvacet metrů pěšky," potvrzuje názor Jaroslava Slípky starší muž u jednoho z panelákových vchodů.
„V zimě tu kvůli autům nemohli odhrnout sníh, takže se někde navalil na chodník. Ale jde  i o to, že kdyby se tu někomu něco stalo, tak by sanitka ani nemohla zajet ke vchodu," říká.

„Další problém je, kdyby v zadních dvouvchodových panelácích hořelo. Hasičský vůz s plnou cisternou by tam kvůli stojícím autům nemohl  z ulice zasáhnout a přístup zezadu po louce je nemožný," dodává starosta Karel Štefl.

Pokud podle něj nepomůže pokuta, bude se následně přestupek řešit ve správním řízení a vedle vyššího finančního postihu zaplatí přestupce  i náklady řízení.