VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velikonoční svátky přinesou věřícím bohatý program

Pelhřimovsko – I když se k Velikonocím připojili různé lidové zvyky, původním významem, proč tyto svátky oslavujeme, je připomínka smrti a vzkříšení Ježíše Krista.

4.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Velikonoční obřady v kostelech nejen na Pelhřimovsku jsou tyto dny plné symbolů, například zvony se včera večer odmlčely a rozezvučí se až do velikonoční vigilie.

Na Velký pátek, který je dnem přísného postu, Římskokatolická farnost Pelhřimov nabízí pro všechny zájemce obřad v Nové Cerekvi od 18 hodin. Ještě před tím se od 9 hodin uskuteční v pelhřimovském kostele svatého Bartoloměje pobožnost Křížové cesty.
Na Bílou sobotu se katolíci mohou chystat na Velikonoční vigilii, která se uskuteční společně se křtem dospělých. Ve 20.30 hodin mohou také zavítat na bohoslužbu do Nové Cerkve.

O Velikonoční neděli se koná bohoslužeb hned několik. První bohoslužba začíná v 7 hodin, druhá pak o dvě hodiny déle. Obě bohoslužby se uskuteční v kostele svatého Bartoloměje v Pelhřimově. O chvíli déle, v 9.45 hodin mohou zájemci přijít na bohoslužbu do Nové Cerekve.
Na Křemešníku se potom od 10.45 hodin uskuteční mše svatá. „Také pořádáme Velikonoční pouť na Křemešník, kde od 17 hodin začne pobožnost a adorace Nejsvětější svátosti. Od pelhřimovského kostela odcházíme ve 14 hodin," řekl Administrátor farnosti a okrskový vikář Jaromír Stehlík.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Pelhřimově a Strměchách na Velký pátek pořádá bohoslužbu od 17.30 hodin. Ta se uskuteční ve sborovém domě v Růžové ulici. Na Velikonoční neděli mohou všichni evangelíci zavítat na bohoslužbu do Pelhřimova, která začíná v 8.45 hodin a nebo do Strměch na faru, tam začínají v 10.45 hodin.

Večeře Páně

O Velikonočním pondělí se bohoslužby uskuteční ve stejných časech jako v neděli. „Na Velký pátek a na velikonoční neděli slavíme při všech bohoslužbách večeři Páně," uvedl farář Michael Hána.

Želivští mohou na Velký pátek zavítat do želivského kláštera, kde je bude od 7.30 hodin čekat modlitba ranních chval a posvátné čtení.
V 17.30 hodin začíná pobožnost Křížové cesty, od 18 hodin se uskuteční obřady Velkého pátku a ve 21 hodin začne Sedm slov Ukřižovaného. „Možná nebudeme toužit opustit pohodlí našeho domova, ale pamatujme, že Ježíš za nás přinesl nevyčíslitelnou oběť," láká věřící na webových stránkách želivský klášter. Sobotní ranní program je stejný jako páteční.

Od 8 do 19.30 mohou lidé vidět Boží hrob a od 20 hodin začíná obřad velikonoční vigilie. V neděli se zájemci mohou těšit od 10.30 hodin na slavnost zmrtvýchvstání Páně a v pondělí se v ten samý čas uskuteční mše svatá.

Bohoslužby na Pelhřimovsku

Velký pátek – 9 hodin pobožnost Křížové cesty v Pelhřimově,
18 hodin Nová Cerekev

Bílá sobota – 20 hodin Nová Cerekev, 20.30 hodin Pelhřimov

Boží hod velikonoční – 7 hodin a 9.45 hodin Pelhřimov, 14 hodin Velikonoční pouť na Křemešník, zde v 17 hodin adorace

Velikonoční pondělí – 7 hodin a 9 hodin Pelhřimov, 10.45 hodin Strměchy

Denisa Šimanová

Autor: Redakce

4.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT