Praktické jízdy byly vyvrcholením celodenního programu, za volant usedla i horolezkyně Klára Kolouchová, která jako první Češka vylezla tři nejvyšší hory světa. „Sama sebe považuji za obstojnou řidičku, ale je dobré si v bezpečném prostředí vyzkoušet reakce v extrémních situacích a doufat, že to nikdy nebudu muset použít v provozu,“ zhodnotila po své jízdě.

Dva autobusy MHD v Jihlavě budou do konce léta jezdit s náborovým polepem v barvách Policie České republiky.
Nábor: Jihlavou jezdí “policejní” autobus, láká na práci v uniformě

Součástí dne byla přednáška, workshop nebo jízdy v provozu, největší přínos ale byl v odpoledním programu na polygonu, kdy si ženy pod dohledem instruktorů zkoušely ovládání auta třeba při ostrém zatáčení nebo brzdění na mokru. „Můžu si tu situaci stokrát přehrávat v hlavě a říkat si, jak asi zareaguji, ale když to přijde a člověk cítí, jak auto reaguje, třese se volant a vibrují brzdy, je to něco jiného,“ uznala Kolouchová.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Projekt Start Driving byl tentokrát specifický v tom, že byl výhradně pro ženy, šlo o zaměstnankyně firem Škoda Auto a GasNet. „Samy ženy si o tuto aktivitu řekly. Já byla zpočátku trochu skeptická, ale teď cítím velmi dobrou energii. Vidím, že to má smysl,“ zhodnotila akci Helena Steinerová z oddělení personalistiky ve společnosti GasNet. Ocenila, že si ženy, které jsou obecně často opatrnější než muži, mohou v klídku a bez trémy zkoušet třeba krizově zabrzdit.