Nepřetržitá pokládka betonu probíhá mezi kilometry 92,75 až 95,18, a to ve směru na Brno. „Pro dodržení časového harmonogramu jsme nasadili pracovníky a techniku na směnný provoz. A pokud nám počasí bude přát, budeme pracovat nepřetržitě. Předpokládáme, že za tři dny a dvě noci v našich dvou mobilních betonárnách nedaleko dálnice vyrobíme a finišery pak položíme sedm a půl tisíce kubíků betonové směsi,“ uvedl projektový manažer firmy Skanska, která projekt realizuje, Michal Vozdecký.

V Horácké multifunkční aréně se může hrát hokej, basketbal, být tam výstava letadel nebo i koncert filharmonie.
VIDEO: Nová jihlavská aréna. Dukla dá gól a korunka stadionu se rozbliká

Dělníci mají za úkol položit beton v šíři 11,5 metru v úseku dlouhém 2,4 kilometru. „Není snadné zajistit auta a stroje a jejich obsluhu na noční práce. Ovšem díky dlouhodobému plánování postupů a prací se nám podařilo zajistit dostatečné množství kapacit, aniž by to znamenalo oslabení standardních denních směn,“ sdělil Vozdecký.

První pás na Brno bude hotový v červenci

Ve zmíněném úseku pokračují dělníci i v dalších úpravách Dé jedničky. Dokončují drenáž a štěrkové vrstvy, kompletují protihlukovou stěnu a pokračují v recyklaci podkladních vrstev za studena. „Pracujeme podle harmonogramu tak, aby už v průběhu července mohl být zprovozněn jeden jízdní pás v délce sedm kilometrů od Humpolce ve směru na Brno,“ vysvětlil Vozdecký.

Povrchy na D1 v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem budou kompletně obnoveny letos v listopadu. Ukončení všech oprav je v plánu v druhé polovině příštího roku.

Zdněk Macek míří za doprovodu vězeňské stráže do soudní síně v Brně.
Lichvář Macek se u soudu zhroutil. Kde jsou miliony neřekl. Manželka v Africe