Na sjezdovkách bez umělého zasněžování se kvůli teplému počasí vleky 
ani nerozjely a některé svahy s technickým sněhem udržely provoz necelé dva týdny.

Nejdéle, přesně 86 dní, byl otevřen Šacberk v Jihlavě-Zborné, kde ještě zvažují lyžování o prvním víkendu v dubnu. „Zavřeli jsme na Velikonoční pondělí a uvidíme, jak se bude vyvíjet počasí. Kdo chce čerstvé informace, musí sledovat naše webové stránky. Sníh je, ale bude se s ním muset pracovat a přehrnovat. Je otázka, kolik bude sluníčka a kolik bude deště, na víkend slibují osmnáct stupňů. Celé 
je to ve hvězdách," vyjádřil se provozovatel areálu Šacberk Pavel Havlíček.

Lyžařský areál Čeřínek 
u Jihlavy je nyní na prodej. Sjezdovku na Čeřínku provozuje deset let na pronajatém pozemku soukromá firma. „Pokoušíme se sehnat jiného provozovatele, který by od nás sjezdovku převzal. Už nemáme sílu do toho dál investovat," řekl provozovatel areálu Čeřínek Vladimír Mátl.

Posílit by podle něj bylo potřeba hlavně zasněžovací systém. Tato poslední sezona byla na Čeřínku nejkratší za desetiletí. Lyžovat se tam dalo 
27 dní, ale z větší části jezdil jen malý vlek. Větší vlek fungoval deset dnů. „Areál není ve ztrátě ani nemá dluhy, ale tato sezona napomohla k tomu, že padlo definitivní rozhodnutí, že areál zkusíme prodat. Nejsme ochotní nést podnikatelské riziko s tím, že nevíme, co se bude dít dál. Možná se stane, že to prodáme a bude zima jako víno a budeme si trhat vlasy, ale nyní cítíme únavu z marné snahy," dodal Mátl.

Šacberku pomáhaly bohaté zásoby umělého sněhu, na sjezdovce ho leželo i přes metr. Jako jediná v kraji byla otevřena i o Velikonocích. „Sezona začala hůř, než skončila. Březen to nějak doháněl, takže nedopadla nejtragičtěji," prohlásil Pavel Havlíček. Přesto očekává, že areál skončí v mírné ztrátě. „Propásli jsme úplně celé vánoční svátky, což je pro nás strategicky důležité," doplnil.

Magda Vaňková, která se stará o sjezdovky v Lukách nad Jihlavou a na Křemešníku na Pelhřimovsku, uvedla, že kvůli výpadku vánočních prázdnin přišla tato střediska zhruba o čtvrtinu tržeb. „A to už se pak nedá dohnat," dodala. Sjezdovka v Lukách byla otevřena měsíc, Křemešník ukončil sezonu ve druhé polovině tohoto měsíce.

Problém byl i to, že lidé kvůli teplému počasí neměli na lyžování tu pravou zimní náladu. „Já na lyže jezdím moc ráda, ale abych se přiznala, letos jsem vyjela na Šacberk pouze dvakrát a lyže mi po zbytek té mizerné sezony stály ve sklepě. Zkrátka když jsem se podívala ven a tam sotva poprašek sněhu, nebylo to ono. Snad bude příští rok lépe," pronesla Alena Burešová.
Na Vysočině jsou tři desítky sjezdovek, sněhová děla má pouze část z nich. První čtyři sjezdovky se na Vysočině podařilo zprovoznit 3. ledna. Byl to Šacberk, Křemešník u Pelhřimova, Harusův kopec 
u Nového Města na Moravě 
a Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí. Během ledna bylo na Vysočině otevřeno až 16 sjezdovek. Pak jim začaly škodit oblevy s dešti.