Jihlavský odbor školství, kultury a tělovýchovy připravil novelu vyhlášky, která má regulovat pořádání kulturních akcí, provoz předzahrádek a omezovat kluby, jejichž hudební produkce je příliš hlučná. O podobě vyhlášky má nyní debatovat vedení města.

„Jak přesně vyhláška ovlivní problém na Březinkách, teď nedokážu říct.
 Určitě ale má ty ambice.
O problému víme a budeme o něm diskutovat," řekl vedoucí jihlavského odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal s tím, že chápe, že jsou obyvatelé paneláků kolem obchodního centra Březinky nešťastní. „Vyhláška by měla řešit
i tyto hlučné kolizní kluby. Je už připravena, ale nyní se bude připomínkovat, tedy budeme se s vedením města bavit o tom, jak ji případně upravit," dodal Koukal.

Podle jeho slov by novela vyhlášky měla být vyřešena do začátku října, kdy vejde 
v platnost novela zákona, podle které musí být stávající vyhláška města upravena.

Obyvatelé panelových domů kolem Obchodního centra Březinky, kde je několik hospod, nonstopů 
a nočních klubů, sepsali 
v minulosti kvůli hluku 
v nočních hodinách i petici. Tento problém je trápí převážně v létě. „Nemůžeme ani větrat. Při otevřeném okně se opravdu nedá spát. Neštěstí je, že jsou ty kluby prostě rovnou uprostřed sídliště. Budí nás jak hudba, tak lidi, odcházející z diskotéky," poznamenala obyvatelka sídliště Březinky Helena Dolejší.

Na nejbližším zasedání zastupitelstva by město Jihlava mělo schválit i vyhlášku zakazující pití alkoholu na veřejných prostranstvích a žebrání. Také její přípra
va se protáhla, protože ji muselo město přepracovat kvůli připomínkám Ministerstva vnitra.

IVANA HOLZBAUEROVÁ