Ve výhružné vzkazy vyústily problémy na rušné cyklostezce Jihlava-Třebíč-Raabs. „Ještě jednou a vyhoříš, blbečku!" To je vzkaz, který kdosi nechal majiteli lesního pozemku u cyklotrasy poblíž obce Bradlo. Pod vzkazem jsou podepsaní Cyklisté z VB, tedy zřejmě z nedalekého Velkého Beranova.

Autorovi vzkazu se pravděpodobně nelíbí, že Rostislav Prokeš, který na rodinném lesním pozemku hospodaří, cyklotrasu už od začátku měsíce blokuje stromy. To kvůli těžbě dřeva ve svém lese. „Ten vzkaz mi je jedno. Horší je to, že jsem tam v úterý málem zabil člověka cyklistu. Lezl mi přes dvě bariéry, které jsem tam dal jen proto, aby mi tam nelezli blázni na kole, a oni mi bariéry ještě odstraňují. Kdyby tam vlezl o dvě minuty později, strom, který jsem kácel, ho zabije," řekl Prokeš. Podle něj mu cyklisté těžbu dřeva znemožňují, a tak mu nic jiného, než zatarasit cestu pod lesem, nezbývá.

Podle Jaroslava Vymazala, jihlavského primátora a předsedy dobrovolného svazku obcí Cyklostezka Jihlava-Třebíč-Raabs, je celá situace ze strany Prokeše obstrukcí. „To je zcela zřejmé, o nic jiného tam nejde. S panem Prokešem nelze v klidu mluvit. Na toho, kdo s ním chce komunikovat, je vulgární, křičí a nepustí ho ke slovu," řekl s tím, že svazek za cyklisty nenese odpovědnost.

„My tam jako dobrovolný svazek nemáme žádný majetek. Pan Prokeš má sice dle lesního zákona právo na kácení, ale pouze na vymezenou dobu. Přesně lesní zákon neznám, ale určitě to nesmí být tak, že skácí strom a nechá ho ležet přes cestu, to by mohl být velký problém," řekl Vymazal ve spojitosti s tím, kdyby se po cestě potřebovala dostat například záchranná služba nebo hasiči. Nedaleko zmíněné cesty stojí navíc několik chat.

Dříve cyklisty a další, kdo cestu používají, na uzavřenou cestu krom stromů navezených přes cestu upozorňovaly cedule se zákazem vjezdu, ty ale někdo zlikvidoval. „Já je nehledám, jsou zřejmě někde v řece," pronesl Prokeš.

Jak celou situaci řešit, netuší. „Stromy jsou ve špatném stavu, musím je odtěžit. Kdybych cestu prodal, tak to problém nevyřeší, protože bych se k lesu neměl jak dostat," dodal Prokeš.

Prokeš má těžbu od lesní správy povolenou od dubna do konce listopadu. Podle lesního zákona do prostoru, kde se provádí těžba, nikdo nepovolaný nesmí.