V Humpolci proto ještě letos podniknou technická opatření, která by měla vést 
k většímu zabezpečení objektu a navíc budou v příštím roce žádat Kraj Vysočina o dotace na pořízení kamer, které by umístili právě na tamní polikliniku.

„Letos připravíme projekt, zažádáme o dotaci, a pokud žádost dopadne dobře, tak projekt zrealizujeme v prvním pololetí příštího roku. Letos budovu polikliniky ze zadní části oplotíme a na okna nainstalujeme speciální fólie. Navíc pracujeme na zabezpečení, které by bylo napojeno na centrální pult," přiblížil starosta Humpolce Jiří Kučera. V tomto městě na bezpečnost aktuálně dohlíží deset kamer.

Pacovští sice neuvažují 
o pořízení monitorovacího zařízení, nicméně letos nově umístili v některých lokalitách města fotopasti.

Místo nezveřejní

„Kde se nacházejí, nebudeme z taktických důvodů zveřejňovat. O kamerovém systému však zatím neuvažujeme. Jsme dohodnuti s policií, která ve městě dohlíží na pořádek a bezpečnost, na pravidelné kontrole rizikových míst," informoval starosta Pacova Lukáš Vlček.

Ten dodal, že ve městě je podle něj letos mnohonásobně vyšší kriminalita, než tomu bylo v předešlých letech. „Domnívám se, že lednová amnestie zvýšila v Pacově počet drobných krádeží, ale 
i ostatních trestných činů až 
v řádu sto procent," dodal starosta.

K prvnímu vloupání do lékařských ordinací v Humpolci a v Pacově došlo v polovině ledna. Provedení bylo takřka totožné.

Zloděj se nejprve dostal do objektů. Poté vypáčil dveře do dvou lékařských ordinací, které prohledal a odnesl si hlavně peníze.

„Pachatele se zatím dopadnout nepodařilo. Případná souvislost obou případů je předmětem dalšího prověřování," řekla pelhřimovská policejní mluvčí Monika Pátková. Do stejné polikliniky v Humpolci se nenechavec vloupal naposledy 15. července v době od půl jedné v noci do šesti hodin ráno.

Nejprve tam vypáčil vstupní dveře do budovy a poté i dveře vedoucí do ordinace. Tam z uzamčené příruční pokladny ukradl opět peníze. „Rovněž prověřujeme případ vloupání, který se stal v noci z 15. na 16. května," poznamenala Monika Pátková. Do budovy polikliniky v Masarykově ulici v Humpolci, kde sídlí hlavně zubní lékaři, se vloupal opět neznámý zloděj, který pronikl do šesti lékařských ordinací.

„Dohromady způsobil škodu přes 35 tisíc korun," uzavřela policejní mluvčí Monika Pátková.