Na stadionu v Mladé Boleslavi zvítězili jasně 3:0, dvěma brankami se na skalpu silného protivníka podílel Jan Kliment.

Právě zařazení dosud spíše záložníka Jana Klimenta se ukázalo jako mistrovský tah jihlavských trenérů. „Utkání na postu hrotového hráče se mu povedlo," snad poprvé veřejně ocenil některého ze svých svěřenců trenér Vysočiny Luděk Klusáček. „Vzhledem k jeho typologii jsem o této variantě přemýšlel, post útočníka by mohl být pro něj alternativou. Budeme s touto variantou nadále pracovat," připustil kouč.

Kliment se poprvé prosadil ve čtyřicáté minutě duelu. Pěknou kolmicí jej vyslal za obranu Bello a jihlavský hráč zavěsil přesně k tyči. „Jsem rád, že mohu vůbec hrát. Budu rád nastupovat kdekoliv, kam mě trenér postaví," komentoval své zařazení do sestavy Jan Kliment.

Jeho první branka v utkání přišla v momentě, kdy jihlavský tým už vedl. V šesté minutě vyšel hostům rychlý brejk z obranné ulity, míč si po akci Kukoľa, Klimenta a Šulka srazil do vlastní branky Kysela.

Nejlepší výkon

Po změně stran se prostřídaly sestavy a tempo tradičně trochu opadlo. To ale vyhovovalo Jihlavským, kteří navíc v 66. minutě zvýšili svůj náskok. Fulnek vyslal do křídla Vaculíka, jehož centr tvrdě uklidil pod břevno boleslavské branky znovu Kliment. „Při první brance se mi povedl dobrý první dotek s míčem, navíc jsem dostal pěknou přihrávku do běhu od Bella. Při druhém gólu mi míč sedl přesně na nohu a zapadl pěkně pod břevno," popsal své trefy jihlavský kanonýr zápasu.

Skóre mohl ještě zvýraznit Harba, který v dobré pozici pálil těsně mimo, ale i zkorigovat domácí. Deset minut před koncem duelu napálil Ladra míč jen do tyče Kotnourovy svatyně.

Utkání tak skončilo nečekaně jednoznačným výsledkem. Ale poprávu. „Obrovským pozitivem bylo, že jsme mohli hrát na přírodní trávě s klasickými rozměry hřiště, což nepochybně prospělo úrovni zápasu," glosoval utkání Klusáček. „Rozhodně jsme podali náš nejlepší zápas v přípravě, navíc proti silnému celku. Výhru sice nechceme přeceňovat, ale jsme za ni pochopitelně rádi."

Jihlavští fotbalisté postrádali v duelu s Boleslaví celou řadu hráčů, poprvé se v přípravě naopak představil alespoň na půl hodinu Tomáš Kučera. Absence komplikují rozhodování trenérům, protože už během tohoto týdne přijde očekávané zeštíhlení kádru. „Ve středu hrajeme na Spartě a v sobotu odlétáme na soustředění do Turecka. Do odletu musíme učinit zeštíhlení kádru," připomíná Klusáček, že do tepla odletí už jen trojice brankářů a dvacítka hráčů do pole.

ML. BOLESLAV – JIHLAVA 0:3

Góly: 6. Kysela (vlastní), 40. Kliment, 66. Kliment. Rozhodčí: Váňa – Duchoň, Brda. ŽK: Charizopulos (MB). Diváci: 70. Poločas: 0:2.

Jihlava 1. poločas: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – Fulnek, Demeter, Bello, Šulek – Kliment, Kosak.

2. poločas: Kotnour – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Urbánek – Batioja, Fulnek (70. Bello), Demeter (61. Kučera), Vaculík – Kliment, Harba.