Skvělé představení! Fotbalisté Vysočiny dali zapomenout na občasné tápání v posledních kolech a v duelu na pražské Spartě potěšili duši jihlavského fanouška. Po odvážném výkonu dokázali na půdě favorita vybojovat remízu 2:2, po které je už záchrana soutěže velmi blízko. Parádním výkonem se blýskla především ústřední postava celého pátečního večera, gólman Jaromír Blažek, který několika parádními zákroky podtrhl bodový zisk Jihlavy.

Nečekané se totiž stalo skutkem. Outsider z Vysočiny v této sezoně ani na čtvrtý pokus neprohrál s pražskou Spartou a především tato čtvrtá remíza může mít fatální následky. Jihlava si opět polepšila v boji o záchranu, Sparta naopak po následné výhře v Plzni začíná ztrácet na vedoucí příčku.

Jihlava začala tradičně, ze zabezpečené obrany vyrážela do rychlých kontrů, a přestože opticky měli více ze hry Pražané, za první poločas na Blažka vůbec nevystřelili! To Jungr a Masopust měli blízko ke vstřelení branky, ale první půle skončila bez branek. Matný výkon Sparty a zodpovědná hra Vysočiny pokračovaly i po přestávce. A za svůj trpělivý výkon byli hosté odměněni. Nejprve si Joslův centr srazil do vlastní branky zkušený Jarošík, o chvíli později se nádherně o tyč trefil Vaculík – 0:2! „Jihlava hrála zodpovědně na brejky. Bohužel se nám to nepodařilo něčím otevřít, nějakou překvapivou přihrávkou. Pak nás dvěma brankami ztrestali, byl to šok," uznal brankář Sparty Tomáš Vaclík.

Až tento stav, a příchod střídajícího Bednáře, probudily favorita k životu. „Do stavu 2:0 jsme hráli dobře, pak už nám trošku začaly docházet síly," všiml si jihlavský brankář Jaromír Blažek.

V drtivé ofenzivě nakonec obrana Vysočiny přece jenom povolila. Nejprve Lafata dorazil vlastní střelu, vzápětí Bednář srovnal. „Asi máme v tomto ročníku remízy se Spartou předplacené," usmíval se po utkání trenér Vysočiny František Komňacký. „I když proti Spartě musíme být s remízou spokojeni, tak si myslím, že jsme na Letné dokonce sahali po výhře. Stalo se tak díky nadšenému, odpovědnému výkonu celého mužstva, které cílevědomě šlo za dobrým výsledkem. Dnes jsme hráli s opravdu velkou touhou uspět a já jsem za výkon, který hráči podali, na celé mužstvo hrdý."

V hektickém závěru už hosté šokující remízu nepustili, bravurním zákrokem proti Kadlecovi vyšperkoval svůj výkon a rozlučku s Letnou gólman Blažek. S ním se před utkáním rozloučilo vedení klubu upomínkovými předměty, a více než jedenáct tisícovek fanoušků pěknou choreografií s podobiznou brankáře a nápisem: „Navždy Sparťanem." K překvapení všech ještě v první půli však Blažkův portrét lehl v ochozech popelem…

Možná stejně tak zmizela v utkání šance letenských hráčů na titul. Paradoxně k ní přispěl i dlouholetý oblíbenec místních fandů. „Čekal jsem, že na nás možná přijde i méně lidí. Za jejich přivítání jsem pochopitelně vděčný. Jsem rád, že jsme tady získali bod, ale o záchraně se ještě nebavme. Musíme se připravit na pátek na Duklu, a když se nám podaří vyhrát, bude to už dobré," uzavřel hodnocení Blažek.