Zatímco Jihlava byla rovnou nasazena do druhého kola soutěže, Rosice si možnost změřit síly s ligistou musely vybojovat. Fantastickou závěrečnou pětiminutovkou otočily zápas v Pelhřimově, a znemožnily tak atraktivní regionální souboj.

V divizi se však Rosicím zatím nedaří, po dvou kolech mají na svém kontě jediný bodík a jsou až dvanácté.

Nehrozí proto podcenění ze strany vysokého favorita duelu? „Od toho jsme tady my trenéři, abychom tým připravili tak, že k žádné blamáži a podcenění soupeře v žádném případě nedojde," odmítá podobné spekulace trenér František Komňacký. „Na hráče budeme apelovat, že utkání musí odehrát na sto procent. K poháru přistupujeme se vší vážností, s cílem uspět a postoupit co nejdál."

Budou lepit obranu

Trenéři přesto vyšlou na trávník jinou sestavu, než je ta obvyklá prvoligová. „Co se týče sestavy, tak v ní předpokládáme řadu změn," potvrzuje odhad Komňacký. „Chtěli bychom, aby méně vytížení fotbalisté prokázali příslušnost a platnost k našemu kádru. Nechceme se ani ohlížet na hru soupeře. Musíme to být my, kdo bude diktovat tempo hry a určovat, co se děje na hřišti," zdůrazní hráčům Komňacký.

Vysočina bude v Rosicích nejen hájit svoji pověst člena tuzemské fotbalové elity, ale také bojovat o další atraktivní pohárové souboje. V případě postupu přivítají jihlavské hráče Karlovy Vary, které v úterý vyřadily na penalty druholigový Sokolov.

Po eventuálním úspěšném zvládnutí třetího kola už by přišla patrně ligová konfrontace. V osmifinále by mohla čekat Sigma Olomouc. A podobně jako vloni i možné atraktivní čtvrtfinále. Minule hrála Vysočina se Spartou, v tomto ročníku by to mohla být mistrovská Plzeň.

Ale to je přece jen ještě daleko. Jihlavané musí řešit především nadcházejícího soka, a také starosti s obranou. V té bude scházet trojice Josl, Kopic, Marek. „Obranu prostě poskládáme z fotbalistů, které máme k dispozici," uzavírá Komňacký.