Další soupeř z konce tabulky. Série utkání jihlavských fotbalistů s týmy, které mají v tabulce pod sebou, pokračuje v sobotu duelem v Příbrami. Na svého soka má Vysočina čtyřbodový náskok, na sestupové příčky dokonce osmibodový. V případě výhry by se tak nováček soutěže velmi významně přiblížil záchraně Gambrinus ligy i pro příští sezonu.

Vysočina se nachází v poměrně komfortní situaci. Na sestupové pozice má náskok, tudíž má svoji situaci jednoznačně ve svých rukách. Navíc v domácím prostředí, ve kterém se jí mimořádně daří a kde prohrála dosud jediné střetnutí, hostí v dalších kolech i další záchranářské konkurenty – Teplice a Slovácko.

Současný zisk sedmadvaceti bodů tak dává tušit, že Jihlavané mohou dýchat o hodně svobodněji. Akutní stres z povinnosti bodovat tak mohou nechávat v šatně a nenosit jej na hrací plochu. „Ale minimálně bod z Příbrami by byl dobrý," prohlásil po výhře nad Brnem jihlavský stoper Ondřej Šourek.

Otazníky nad sestavou

Z minulosti poučená Vysočina totiž nechce ponechávat definitivu na poslední kola. „Chceme nasbírat potřebný počet bodů co nejdříve," shodli se trenér František Komňacký i kapitán Lukáš Vaculík. Jihlavský kouč navíc netají obavy z vyrovnanosti soutěže. „Domnívám se, že letos bude potřeba na záchranu více bodů než v minulosti."

Ideální je proto sbírat body právě konkurentům z druhé poloviny tabulky. A tím je i dosud jedenáctá Příbram. Středočeši si hodně pomohli v minulém kole, když dokázali vyhrát na půdě Českých Budějovic. Utkání provázely velké emoce a mediální přestřelka představitelů klubů. Věřme, že sobotní duel bude klidnější a na hřišti korektnější!

Tým z Jihlavy do něj půjde oslaben. Lukáš Vaculík inkasoval čtvrtou žlutou kartu, Tomáš Marek byl opětovně vyloučen. Ohrožen je i start nemocného Václava Kolouška. „Sestavu si teprve skládám dohromady, je možné zařazení Kučery," naznačil Komňacký, který má Příbram dobře přečtenou. „S příchodem trenéra Straky se zvedla morálka a bojovnost týmu, navíc se takto více projevila herní kvalita mužstva. Příbram v uplynulých kolech učinila výrazný krok k záchraně a své zlepšení bude jistě chtít potvrdit i v sobotním duelu proti nám. I my však hodláme navázat na poslední bodové zisky a po delší době se chceme prezentovat dobrým herním projevem na hřišti soupeře. Vždyť venku jsme bodovali naposledy někdy v říjnu na Dukle Praha," připomněl jihlavský kouč trudnou bilanci Jihlavy.

V Čechách se ale Vysočině v této sezoně poměrně daří. Dokáže získat bod(y) i v Příbrami?