Zisk, nebo ztráta? Jihlavští fotbalisté remizovali ve 22. kole nejvyšší soutěže v Příbrami 1:1. Hosté vedli po gólu Petra Tlustého, domácí zachránil svým premiérovým ligovým zásahem devatenáctiletý Jan Suchan.

Jihlavští fotbalisté zahájili duel velmi aktivně a od začátku zápasu měli herní převahu. Hosté byli přesnější v kombinaci a rychlými přihrávkami se snadno dostávali za obranu domácích.

Hned v úvodu prověřil domácího brankáře Kelemena Harba, několik další nadějných akcí vyznělo do ztracena.

Ve 25. minutě ale poslal do vápna dlouhý centr Šulek, k hlavičce se prodral Tlustý a poslal míč přesným obloučkem do branky přes marně se natahujícího domácího gólmana. Pro jihlavského stopera to byla třetí ligová branka, první od listopadu 2013.

Domácí se v prvním poločase připomněli pouze dvakrát. Fillovu střelu hostující obrana zblokovala, následnou dorážku Bednáře hlavou Bednář Hanuš vyrazil. Po průniku Matějů se poté domácí dožadovali penalty, sudí Paták ale zůstal ledově klidný.

To Jihlava mohla ještě do poločasu zvýšit, ale Kučerova střela Kelemena nepřekvapila. „V první půli jsme nebyli moc aktivní, hodně nás ovlivnil inkasovaný gól, kluci byli zakřiknutí," kritizoval výkon svého týmu domácí kouč Pavel Tobiáš.

Ve druhém poločase si týmy nevyměnily pouze strany, ale také výkony.

Domácí zálohu rozhýbal nový muž na hrací ploše, teprve devatenáctiletý Jan Suchan. Ten také v 54. minutě srovnal stav, když po centru Matějů hlavou překonal Hanuše.

O osm minut později mohl Suchan dokonce skóre otočit, když si naskočil na centr Zemana, tentokráte však poslal míč hlavou těsně vedle.

Vysočina najednou nebyla schopná udržet míč, prohrávala souboje, ale Příbram z tlaku už další gól nevytěžila. Největší šanci měl střídající Moulis, ale brankáře Hanuše nepřekonal, a v Příbrami se tak body dělily. „Suchan vnesl na hřiště jiskru, kterou jsme potřebovali," těšilo Tobiáše. „Ve druhé půli jsme hráli výborný fotbal, kluci byli agresivní, míč létal kolem branky, volalo to po gólu. Výhra by byla spravedlivější, ale z tlaku jsme měli jen šance a ne góly."

Jihlavský kouč Luděk Klusáček byl přes částečnou ztrátu dobře rozehraného zápasu po utkání spokojený: „Byl to typický zápas v Příbrami. Nijak zvláštní fotbal se spoustou standardních situací. Připravovali jsme se na to. Přesto jsme se s přibývající únavou dostávali pod tlak. Tento bod je pro nás hodně cenný."

Zisk z Příbrami znamená pro Vysočinu posun do první poloviny ligové tabulky a vzdálení se sestupovým příčkám už na devět bodů. V příštím kole přivítají Jihlavští doma pražskou Duklu.