I když byla účast poněkud komornější než před měsícem v Havlíčkově Brodě, diskutující na konci vyjádřili spokojenost.
„Je vás tady o poznání méně, ale o to hutnější naše debata byla," zhodnotil dvouhodinovou diskusi s dvacítkou návštěvníků besedy o bezpečnosti a prosperitě občanů České republiky senátor Jan Veleba.

Stejně jako před měsícem v Havlíčkově Brodě, tak i v Jihlavě zajímala debatující především otázka migrace. Jeden z účastníků debaty chtěl vědět, co je pravdy na tom, že už dnes je na našem území 65 tisíc běženců. „Pravdou je, že tady ten problém zatím není tak veliký. O počtech v desítkách tisíc běženců můžeme hovořit na území Německa, u nás je odhadem kolem několika stovek běženců," upřesnil k počtům migrantů v České republice senátor Veleba. Tomu se také nelíbí, jak Evropská unie k této problematice přistupuje. Varoval, že migranti budou stát Evropu velké peníze.

Generál Blaško zase vyjádřil znepokojení nad stavem Armády České republiky. „Za ministra obrany Alexandra Vondry se výrazně snížily počty lidí v armádě. V posledních letech sice sílí snaha o to, stavy zlepšit, bude to ale těžko napravitelné," uvedl zkušený generál se čtyřicetiletou praxí v armádě. Blaško také uvedl, že pokud bude chtít armáda přijmout čtyři tisíce vojáků, bude muset výrazně snížit nároky na fyzickou a zdravotní kondici zájemců.

Lidé v sále také reagovali na to, že se do slovenského parlamentu po víkendových volbách dostali fašisté. Logicky se ptali, zda se i u nás máme obávat nárůstu extremistických tendencí. Veleba uvedl, že v Evropě tyto tendence zřejmě budou sílit a že jde o reakci na to, jak politické špičky nedokážou řešit problém migrantů. Věří, že České republiky se to týkat nebude.