Podle předsedy osadního výboru ve Zborné Jaroslava Bílka náměstek osadní výbor neinformuje o důležitých věcech a nechává si je pro sebe. „Máme právo se ze zákona o obcích vyjadřovat ke změnám, které se ve Zborné chystají, k investičním záměrům a tak dále. Pan Výborný nás o ničem neinformuje. Všechny změny, které probíhají, jsou zákulisní, jednají bez nás," řekl Jaroslav Bílek.
Podle něj jde například o výkupy pozemků na silnici, kterou Zborná nepotřebuje, o územní plán nebo stavbu rybníka, kterou si zejména starousedlíci nepřejí. „Vše se dozvídáme až ze zastupitelstva. Ze zákona máme právo se k tomu vyjadřovat, ale my nemáme k čemu, protože on nám to nesdělí," dodal Bílek.

Podle Vratislava Výborného jsou ale tyto argumenty absurdní. Každá příměstská část Jihlavy má totiž z řad náměstků určeného patrona, na kterého se mají obyvatelé obracet, když mají konkrétní problém. „Jsme patroni, kteří pomáhají se samosprávou. Já jsem žádný podnět nedostal, na předminulý osadní výbor jsem volal panu Bílkovi s tím, že mám čas a že tam mohu přijít, ale on mi řekl, ať nechodím, že se nebude dít nic podstatného. My čekáme na impulsy od nich. To bych musel chodit na všechny osadní výbory příměstských částí a vykládat jim o investicích, které mám na starosti," vyjádřil se Výborný.

Zároveň dodal, že Zbornou dostal pod patronát právě proto, že tam bydlí. Po přednesení návrhu nového územního plánu Jihlavy, se kterým někteří obyvatelé Zborné nesouhlasí, se však zdá, že se celá věc stala osobním problémem. To ale osadní výbor odmítá. „Není to osobní nevraživost, jen bychom chtěli, aby nás dostal někdo jiný a nestranný, který bude jednat transparentně a korektně. Není to o jménech, že bychom chtěli Pepu nebo Pavla," řekl za osadní výbor Jaroslav Bílek.

Podle Výborného je celá situace úsměvná. „Vzal jsem si Zbornou kvůli tomu, že to tam znám, v minulosti jsem zda řadě lidí pomohl. Už to není o rozumu, ale o emocích, co člověk řekne, je otočeno proti němu," uzavřel Výborný. Ten má kromě Zborné na starosti také Antonínův Důl a Pávov, v těchto částech podle něj žádné problémy nejsou.