„Je to špičkový přístroj a jsem velmi rád, že jsme ho získali," řekl Michal Hubert Zrůst, ředitel polikliniky. „Bude mít široké využití, a nejenom pro radiologii," připomněl Zrůst. Přístroj má s diagnostikou pomoci lékařům nejrůznějších odborností.

Jak Zrůst ještě připomněl, v posledních letech se počet pacientů, kteří vyšetření ultrazvukem absolvovali, stále zvyšuje. Namátkou například žen, které přišly na ultrazvukové vyšetření prsou, bylo v roce 2012 ve žďárské poliklinice 167. Letos jich je, téměř dva měsíce před koncem roku, už 480. V letošním roce tam dohromady lékaři na vyšetření ultrazvukem poslali už přes 5,5 tisíce pacientů.

Právě zprovozněný ultrauzvukový přístroj je v poliklinice už třetí v pořadí. „Když srovnáme, co všechno dnes už diagnostická technika umí, je to za těch dvacet let velký skok dopředu," dodal ředitel polikliniky.

Nový ultrazvuk stál 1,3 milionu korun. Město za něj už zaplatilo 600 tisíc korun.

„Chceme, aby poliklinika byla vybavena co nejšpičkovějším zařízením. Preferujeme úroveň odborných služeb a efektivity provozu této příspěvkové organizace města, a nákup nového ultrazvuku jsme tedy rádi podpořili," sdělil žďárský starosta Zdeněk Navrátil. V následujících dvou letech budou uhrazeny dvě zbývající splátky, vždy po 350 tisících korun.