Žďárští hokejisté pěti góly v deseti minutách sestřelili Kolín

Vysočina - Skupina Střed druhé hokejové ligy pokračovala 23. kolem. V něm se podařilo Žďáru po nepříliš vydařené první třetině zaskočit Kolín a zvítězil vysoko 6:1. Zajímavé derby se hrálo v Chotěboři.

21.12.2012

Nymburk (ve žlutém) doma nestačil na Pelhřimov a prohrál 2:5.Foto: Vlastimil Čech

CHOTĚBOŘ M. BUDĚJOVICE 5:6 p

Derby zahájili lépe chotěbořští hokejisté a už ve 12. minutě vedli 2:0. V obou brankách měl prsty Milfait, nejdříve vyřešil kličkou do forhendu samostatný únik, potom po krásné akci přihrával na gól Blažkovi. V první minutě druhého dějství však hned v úvodu vyrobili neuvěřitelnou chybu a Barták zužitkoval přečíslení tří hráčů, kteří jeli sami na brankáře Fikrta. Ve 33. minutě hosté smazali ztrátu, když Kovalský vyrovnal na 3:3.

Chotěboř se ještě dvakrát dostala do vedení, nicméně vyhrát jí souzeno nebylo. O tři body se připravila v poslední minutě, když ve vlastní přesilovce inkasovala. Z tohoto šoku se nevzpamatovala, prodloužení ukončil hned po 11 sekundách Zahradník.

Branky a nahrávky: 10. Milfait (Sobotka), 12. Blažek (Milfait, Dolinský), 23. Dolinský (Blažek), 34. Koželuh, 40. Blažek (Milfait, Sobotka) 21. Barták, 28. Zábojník (Latner), 33. Kovalský, 37. Jánský, 60. Sobotka, 61. Zahradník. Rozhodčí: Battěk Nepomucký, Žemlička, využití: 0:1, v oslabení 0:1. Třetiny: 2:0, 3:4, 0:1 0:1.

Chotěboř: Fikrt Pecen, Koželuh, Sobotka, Fedoskov, Šíma, Zítka, Heřmanský Milfait, Stoklasa, Hemský, Blažek, Dolinský, Havelka, Kesner, Hospodka, Fila, Kozlík.Moravské Budějovice: Šťastný Kún, Prkna, Zábojník, Latner, Peroutka, Tichý, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Dostál, L. Sobotka, M. Sobotka, Kadela, Telesz, Mikeš, Nahodil, Kastner.

NYMBURK PELHŘIMOV 2:5

V Nymburce se čekalo na první gól do 11. minuty, to se trefil Marek Hadrava. Dva rychlé góly padly v závěru první třetiny. Stehlík sice v 18. minutě zajistil Středočechům vyrovnání, ale ke klíčové situaci došlo ve 20. minutě. Třicet sekund před první sirénou po přihrávce Tecla se trefil Plachý. V pohodě hrající Pelhřimov potom odskočil až na 4:1 a zápas dotáhl přesvědčivě do vítězného konce. Výsledek 5:2 pečetil při nymburské power play střelou do prázdné branky Martin Hadrava.

Branky a nahrávky: 18. Stehlík (Šefl), 53. Dvořák (Stehlík) 11. Marek Hadrava (Martin Hadrava), 20. Plachý (Tecl), 25. Kubát (Votápek), 32. Martin Hadrava (Bezděk), 59. Martin Hadrava. Třetiny 1:2, 0:2, 1:1.

ŽĎÁR N. S. KOLÍN 6:1

Plameny potvrdili dobrou zimní formu a vysoko si poradili s kolínskými Kozly. Skóre otevřel v 17. minutě Kunstmüller a Žďár nevykolejilo ani brzké vyrovnání soupeře. K mocnému ataku se nadechl v první polovině druhé třetiny, kdy čtyřmi trefami rozhodl zápas. „V první třetině jsme dělali v obraně hloupé chyby, takže jsme mohli být rádi za výsledek 1:1. V přestávce jsme dali hráčům pár pokynů, které plnili, a pěti brankami jsme rozhodli celý zápas," uvedl k zápasu žďárský kouč Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 17. Kunstmüller (Dítě), 25. Kaňka (Vítek), 25. Hron (Jan), 27. Pleva (Kaňka, Plachý), 30. Plachý (Vítek), 35. Vítek (Man) 17. Šifta (Jankovský, Skokan). Třetiny: 1:1, 5:0, 0:0.

Žďár nad Sázavou: Sláma Smejkal, Kolda, Pleva, Šír, Jan, Střecha Ježek, Kotlík, Man Vítek, Kaňka, Plachý Kunstmüller, Hron, Dítě Slavík.

Ostatní výsledky 23. kola: Hodonín Jindřichův Hradec 7:3, Břeclav Technika Brno 6:2.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 20 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) učitel/ka na 1. stupni ZŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - diplomový kurz Montessori pedagogiky výhodou, - prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Mateřská škola a základní škola slunečnice, 582 31 Okrouhlice. Informace: Hana Belingerová, +420 739 253 341.

Výroba - Výroba Seřizovači 30 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) obráběč kovů s praxí - CNC a NC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: prac. doba 5:00 - 13:30 hod., Tel. nebo osobní kontakt v prac. dny 6-13 hod.. Pracoviště: B e h o spol. s r. o., 582 63 Ždírec nad Doubravou. Informace: Jana Křesťanová, +420 561 202 020(021,022).

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 18 100 Kč

Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti laboratorní technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - SOU, SŠ vzdělání výhodou, praxe v oboru kvalita ve stroj. (nejlépe automob.) prům. výhodou, AJ - základní úroveň výhodou, trpělivost, přesnost, komunikativnost, zručnost, flexibilita, kreativita, - řešení problémů s kvalitou dílů, příprava vzorků destruktivní a nedestruktivní metodou, spolupráce s QC a ost. odd. , Osobní kontakt možný po předchozí tel. dolmuvě.. Pracoviště: Futaba czech, s.r.o. - pracoviště, Baštínov, č.p. 130, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Markéta Bartáková, +420 569 496 415.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 190 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 190 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: vyučení nebo praxe v oboru podmínkou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: U kroupů s.r.o., Nádražní, č.p. 106, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Jakub Fendrych, +420 777 917 185.

Posledních několik let se malí návštěvníci havlíčkobrodské knihovny mohou zúčastnit prázdninového výtvarného tvoření.