CHOTĚBOŘ M. BUDĚJOVICE 5:6 p

Derby zahájili lépe chotěbořští hokejisté a už ve 12. minutě vedli 2:0. V obou brankách měl prsty Milfait, nejdříve vyřešil kličkou do forhendu samostatný únik, potom po krásné akci přihrával na gól Blažkovi. V první minutě druhého dějství však hned v úvodu vyrobili neuvěřitelnou chybu a Barták zužitkoval přečíslení tří hráčů, kteří jeli sami na brankáře Fikrta. Ve 33. minutě hosté smazali ztrátu, když Kovalský vyrovnal na 3:3.

Chotěboř se ještě dvakrát dostala do vedení, nicméně vyhrát jí souzeno nebylo. O tři body se připravila v poslední minutě, když ve vlastní přesilovce inkasovala. Z tohoto šoku se nevzpamatovala, prodloužení ukončil hned po 11 sekundách Zahradník.

Branky a nahrávky: 10. Milfait (Sobotka), 12. Blažek (Milfait, Dolinský), 23. Dolinský (Blažek), 34. Koželuh, 40. Blažek (Milfait, Sobotka) 21. Barták, 28. Zábojník (Latner), 33. Kovalský, 37. Jánský, 60. Sobotka, 61. Zahradník. Rozhodčí: Battěk Nepomucký, Žemlička, využití: 0:1, v oslabení 0:1. Třetiny: 2:0, 3:4, 0:1 0:1.

Chotěboř: Fikrt Pecen, Koželuh, Sobotka, Fedoskov, Šíma, Zítka, Heřmanský Milfait, Stoklasa, Hemský, Blažek, Dolinský, Havelka, Kesner, Hospodka, Fila, Kozlík.Moravské Budějovice: Šťastný Kún, Prkna, Zábojník, Latner, Peroutka, Tichý, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Dostál, L. Sobotka, M. Sobotka, Kadela, Telesz, Mikeš, Nahodil, Kastner.

NYMBURK PELHŘIMOV 2:5

V Nymburce se čekalo na první gól do 11. minuty, to se trefil Marek Hadrava. Dva rychlé góly padly v závěru první třetiny. Stehlík sice v 18. minutě zajistil Středočechům vyrovnání, ale ke klíčové situaci došlo ve 20. minutě. Třicet sekund před první sirénou po přihrávce Tecla se trefil Plachý. V pohodě hrající Pelhřimov potom odskočil až na 4:1 a zápas dotáhl přesvědčivě do vítězného konce. Výsledek 5:2 pečetil při nymburské power play střelou do prázdné branky Martin Hadrava.

Branky a nahrávky: 18. Stehlík (Šefl), 53. Dvořák (Stehlík) 11. Marek Hadrava (Martin Hadrava), 20. Plachý (Tecl), 25. Kubát (Votápek), 32. Martin Hadrava (Bezděk), 59. Martin Hadrava. Třetiny 1:2, 0:2, 1:1.

ŽĎÁR N. S. KOLÍN 6:1

Plameny potvrdili dobrou zimní formu a vysoko si poradili s kolínskými Kozly. Skóre otevřel v 17. minutě Kunstmüller a Žďár nevykolejilo ani brzké vyrovnání soupeře. K mocnému ataku se nadechl v první polovině druhé třetiny, kdy čtyřmi trefami rozhodl zápas. „V první třetině jsme dělali v obraně hloupé chyby, takže jsme mohli být rádi za výsledek 1:1. V přestávce jsme dali hráčům pár pokynů, které plnili, a pěti brankami jsme rozhodli celý zápas," uvedl k zápasu žďárský kouč Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 17. Kunstmüller (Dítě), 25. Kaňka (Vítek), 25. Hron (Jan), 27. Pleva (Kaňka, Plachý), 30. Plachý (Vítek), 35. Vítek (Man) 17. Šifta (Jankovský, Skokan). Třetiny: 1:1, 5:0, 0:0.

Žďár nad Sázavou: Sláma Smejkal, Kolda, Pleva, Šír, Jan, Střecha Ježek, Kotlík, Man Vítek, Kaňka, Plachý Kunstmüller, Hron, Dítě Slavík.

Ostatní výsledky 23. kola: Hodonín Jindřichův Hradec 7:3, Břeclav Technika Brno 6:2.

1. Hodonín 23 16 3 2 2 129:68 56

2. Technika Brno 24 12 3 2 7 107:74 44

3. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 24 13 2 0 9 97:81 43

4. Nymburk 23 11 1 5 6 84:86 40

5. PELHŘIMOV 23 9 4 3 7 93:93 38

6. Kolín 23 11 0 2 10 83:83 35

7. Břeclav 23 10 0 0 13 95:84 30

8. MOR. BUDĚJOVICE 23 6 4 1 12 70:93 27