Konec kralování hokejové WSM lize. Jihlavská Dukla v jejím včerejším 31. kole prohrála přímý souboj o první místo v Kladně, a s prázdnou se tak vrátila i ze svého druhého prosincového výjezdu na led soupeře.

Třebíč v Prostějově nejprve vedla a poté prohrávala. Nakonec dokázala vyrovnat a zvítězit v prodloužení.

KLADNO JIHLAVA 5:2

Neuplynula ani minuta hry a ve velké šanci se ocitl Skořepa, který ovšem místo odkryté branky po nahrávce Kalába trefil pouze boční síť. I tak se hosté dostali do vedení. V polovině úvodního dějství Gutwald špatně zpracoval kotouč, kterého se zmocnil rozjetý Důras, a otevřel skóre. Vyrovnat poté mohl Stach, ale stejně jako Gutwald nezvládl zpracování puku a šanci promáchl. Domácí se dočkali až z přesilovky. Nashovu střelu sice Honzík ještě vyrazil, jenže na skrytou ránu Rudovského neměl šanci reagovat. Další kladenská početní výhoda už mohla znamenat obrat. Honzík totiž Růžičkovu střelu vyrazil k Pitulemu, který ale jeho svatyni minul.

Jihlavský brankář vyrazil jen před sebe i další pokus. Na začátku druhého dějství se tak stalo při střele Redlicha, ale dojíždějícího Dvořáčka vychytala jeho lapačka. Domácí se branky znamenající obrat ve skóre dočkali po chybné jihlavské rozehrávce, kterou vystihl Bílek, a Kindlův blafák do bekhendu skončil v síti. Srovnáno mohlo být vzápětí, Seman ovšem trefil tyč. O necelou minutu později už se Dukla dočkala vyrovnání, zadákům ujel znovu Důras a opět si poradil i s Mensatorem. Nerozhodný výsledek však do konce druhé třetiny nevydržel. Nashova rána šla sice úplně mimo, ale od zadního mantinelu se odrazila přímo k Rudovskému, který pohodlně poslal Rytíře znovu do vedení. Skóre poté mohl navýšit Pitule, ale Honzík jeho pokus vystihl.

Ve třetí třetině už domácí vedení nepustili, naopak dvojice Rudovský, Machač v úniku druhým jmenovaným zvýšila na rozdíl dvou branek. Rytíři se dočkali i páté trefy. Bílek o mantinel našel Ptáčka, jeho pokus sice Honzík ztlumil, ale puk se i tak došoural do branky.

Branky a nahrávky: 14. Rudovský (Stach), 26. Kindl (Bílek), 34. Rudovský (Nash, Stach), 53. Machač (Rudovský), 56. Ptáček (Bílek, Stach) 10. Důras, 27. Důras. Rozhodčí: Škrobák Smitka, Štětina. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 2723. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:0. Jihlava: Honzík Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Šimek Gríger, Seman, Diviš Důras, Skořepa, Jergl Březina, Melenovský, Harkabus Malec, Flek, Anděl.

PROSTĚJOV TŘEBÍČ 2:3 p

Skóre otevřel v Prostějově hostující Zohorna, který za Hořčičku doklepl vyraženou střelu z hole Rašky. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Horácká Slavia zbytečně přišla o puk, kterého se zmocnil Dragoun a vyrovnal. Stejný hráč v závěru úvodní třetiny šokoval hosty podruhé. V oslabení vystihl další špatnou rozehrávku a poslal Jestřáby do vedení.

Ve druhém dějství si mohl autor dvou domácích branek připsat i asistenci. Cetkovský si ale vylámal zuby na Vejmelkově lapačce. A tak udeřilo na druhé straně. Hosté se dostali před Hořčičku a sérii dorážek zakončil úspěšně Polodna.

Už v prvních vteřinách třetí třetiny zamotal hlavu domácím zadákům Erat, z jeho akce mohli profitovat Dolníček a Pokorný, ale ani jeden skórem nezahýbal.

Zanedlouho mohl hattrick zkompletovat Dragoun, tentokrát ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Možnost vrátit vedení Prostějovu měl poté Šlahař, ale v pádu těsně minul.

Utkání se nakonec dostalo až do prodloužení. V něm využil chybu domácího Cetkovského Dolníček a vystřelil Horácké Slavii dva body.

Branky a nahrávky: 10. Dragoun, 19. Dragoun (Cetkovský) 5. Zohorna (Raška), 34. Polodna (Štindl, Pekr), 65. Dolníček. Rozhodčí: V. Fiala Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1242. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 0:1. Třebíč: Vejmelka Malena, Bartoň, Bilčík, Štindl, Šaur, Niko, Přibyl Erat, Dolníček, Švec Kusko, Polodna, Pekr Wasserbauer, Raška, Zohorna Čech, Miškovský, Pokorný.