A pozor: pokud dokážete Adolfa Blechu napodobit a pošlete nám video nebo fotografie ze svého cvičení, můžete vyhrát ceny za 1500 korun! Více na konci tohoto článku.

Zůstal u sportu. Je to pár let, co Adolf Blecha běhal po palubovce a sázel jeden gól za druhým. Teď se z házenkáře stal kondiční trenér. Připravuje své následovníky a navrch ještě plavce.

A právě bývalý reprezentant Blecha je dalším z řady úspěšných sportovců, který čtenářům Deníku v době nouze nachystal speciální cvičení. Tentokráte navíc nejde o nic těžkého.

Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana Minářová„Zkuste to,“ láká muž, jenž za rok oslaví padesátiny.

Ve cvičení se zaměřil na posílení nohou, koordinaci a zpevnění středu těla. „Využil jsem pařez v přírodě,“ usmál se Blecha.

Trojnásobný český mistr v házené vystudoval v Plzni pedagogickou fakultu, obor sport. Moc dobře tak ví, jaké cviky jsou třeba.

Navíc: od roku 2014 je kondičním trenérem plavecké Slávie VŠ Plzeň a od letošního ledna i házenkářského Talentu Plzeň.

Obojí jde podle jeho názoru snadno zkombinovat – asi vás to překvapí, ale nejde o moc rozdílné disciplíny.

„Házenkáři dělají kontaktní sport, v němž se mohou dostat do střetu s protihráčem. V plavání je to tak, že voda je labilní plocha a plavec v ní musí pracovat tak, aby byl jeho výkon co nejlepší. Potřebujete výbušnost,“ uvedl kondiční trenér.

Na závěr přidal vzkaz pro čtenáře: „Mějte se krásně, všem vám přeju hlavně zdravíčko, pečujte o sebe.

Další díl projektu Trénuj s hvězdami vyjde v pondělí 20. dubna. Své cviky ukáže střelecký mistr Evropy Jakub Tomeček.

A tady na odkazech níže si můžete připomenout předchozí díly: precizní angličáky s triatlonistou Petrem Vabrouškem, posilovací cvik motoristické závodnice Olgy Roučkové, domácí bruslení na prkně v tlustých pletených ponožkách v podání Martiny Sáblíkové nebo pinkání s toaleťákem, které ukázal volejbalový exprezentant Jiří Popelka.

Ceny do soutěže Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana MinářováDokážete cvičit jako známí sportovci? Zapojte své tělo a vyhrajte zajímavé ceny! Natočte humorné video a sdílejte ho v naší facebookové skupině mujzivotsesportem.cz. Nebo se vyfoťte a pošlete svůj snímek na e-mail: trenuj@denik.cz. Na konci každého týdne vybere redakce Deníku dva čtenáře, které odměníme cenami v hodnotě 1500 Kč.