„Pouze dva případy ze 17 jsou jasné. Ty mluví proti Petrovi, ale nad těmi ostatními se vznáší velký otazník. „Chtěl bych vidět člověka, který dokáže se stoprocentní jistotou a jasnými důkazy říci, že Petr Zelenka všem těmto patnácti lidem podal heparin a všem ublížil,“ řekl včera Deníku Bohuslav Zelenka.

Podle Zelenky staršího přiznal jeho syn, že podal heparin ženě, která měla zemřít přirozenou smrtí, další obětí měl být muž, který ale podání heparinu přežil.

Policie Zelenku viní z devíti vražd a dalších osmi pokusů o ni. „O všech případech vypovídal spontánně,“ řekl už před časem policejní vyšetřovatel z Hradce Králové Milan Jušta.

Zelenka starší si myslí, že výpověď do protokolu četl. „V jeho spontánní výpovědi jsou přesné dny, časy, čísla lůžek. Včetně toho, jakou měli lidé barvu očí a jaké měli vlasy,“ to si nemohl po takové době pamatovat.

„Je to vyjádření otce, který je asi psychicky nalomený. Nebudu to nijak komentovat. Jsem přesvědčen, že žaloba bude vedena pro 17 skutků,“ reagoval Jušta. Podle něj policie ukončí práci letos v září nebo říjnu.

Policie už ukončila vyšetřování trestního oznámení, které podal obhájce Zelenky Jan Herout kvůli okolnostem jeho zatčení.

„Zelenka kladl odpor a byl následně v rámci zákona za pomoci donucovacích prostředků hmatů, chvatů, úderů a kopů sveden na zem, kde mu byla přiložena pouta za záda,“ píše se v usnesení Inspekce ministra vnitra.

Zelenka ale z vězení napsal dopis, v němž okolnosti zatčení a výslech popisuje jako brutální napadení.

Čtěte také:

Petr Zelenka: Řvali na mě, abych mluvil