Dopis se týkal jeho zatčení loni na začátku prosince. Policie tvrdila, že se Zelenka při zatýkání bránil. Proto byly na něm použity zákonné donucovací prostředky.

„Řvali na mě, abych mluvil. Ptali se, kolik jich bylo, abych si na to vzpomněl, nebo to vyřešíme jinak. Já jsem řekl, že nevím, co chtějí, a jeden ze dvou policistů, kteří mě přivezli, mě nakopl zepředu do stehna a pak kolenem mezi nohy,“ píše v dopise Petr Zelenka. A proč po několika týdnech dopis napsal, když od začátku tvrdil, že byla policie korektní?

„Bál jsem se, že dostanu znovu, že mě zabijou,“ napsal Zelenka.

Okolnostmi se začala zabývat Inspekce ministra vnitra (IMV). Ta případ před pár dny uzavřela.

„Proti panu Zelenkovi byly použity zákonem dovolené donucovací prostředky, když klad odpor při zatýkání,“ píše se v usnesení IMV. Jeho otec Bohuslav Zelenka navíc tvrdí, že policie nemá proti jeho synovi důkazy na 15 případů ze 17, z nichž je obviněn.

„Pouze ve dvou případech není pochyb. Petr těm pacientům heparin podal. Mluvil jsem s ním o tom,“ říká Zelenka starší.

„To nebudeme komentovat, je to vyjádření otce, který je asi psychicky na dně, ale pan Zelenka je stíhán pro 17 skutků z části dokonaných a z části nedokonaných. Jsem přesvědčen, že i takto bude vedena obžaloba,“ řekl Deníku vyšetřovatel z Hradce Králové Milan Jušta. Podle něj policie ukončí vyšetřování letos v září nebo říjnu.

Související článek:

Otec: Policie nemá dostatek důkazů