Známá exhibicionistka skončila na jihlavské záchytce

„Když ho hlídka probudila, kontaktovala jeho matku, která si pro syna přijela. To, kde požil alkohol, se nám zjistit ale nepodařilo,“ uvedl zástupce vedoucího městské policie Luboš Skřivánek.

Únava po vypití většího množství alkoholu přemohla v ulici Nádražní také šedesátiletého opilce. „Policisté ho sice probrali, ale muž nebyl schopný komunikovat. Strážníkům se naštěstí podařilo kontaktovat syna, který si pro otce na místo přijel,“ popsal další případ strážce zákona.

Postel za tvrdý povrch silnice vyměnil také čtyřicetiletý muž z Bystřice nad Pernštejnem. Po osmé hodině večer „odpočíval“ na komunikaci v blízkosti nádraží Českých drah. „Poté, co ho strážníci probudili, dostavil se na místo jeho kamarád, který slíbil, že se o něho postará,“ sdělil Luboš Skřivánek.

Opilá žena se svlékala před radnicí a nadávala kolemjdoucím lidem.

Asi po třetí během měsíce vyjížděli strážci zákona také k ženě, která se svlékala u městského úřadu a poté i před knihovnou Matěje Josefa Sychry.

„Křičela po lidech a nadávala jim. Je to ‚známá firma‘. Příslušníci Policie České republiky ji kvůli silně podnapilému stavu a nevhodnému chování převezli na záchytnou stanici do Jihlavy,“ řekl zástupce šéfa žďárských strážníků.

Teplého počasí ke spaní pod širákem využila také řada bezdomovců. „Policisté je vykazovali z autobusového nádraží, z ulic na Stalingradě nebo z náměstí Republiky,“ uvedl.

„Posledních sedm dní bylo, co se týče opilců, opravdu rušných. Jejich počet byl oproti jiným týdnům dvojnásobný,“ dodal Luboš Skřivánek.