Rozsudek však nepadl a kauza byla odročena na 31. července, kdy budou vyslechnuti další svědci. Opětovně budou muset vypovídat primář Pavel Longin, ředitel nemocnice Vít Kaňkovský a právní zástupce nemocnice. Důvod? Podle obhájce Pejchla Pavla Dvořáka se jejich výpovědi v některých důležitých momentech liší s novými informacemi, které má soud k dispozici.

Josef Pejchl dnes před novináři znovu řekl, že necítí žádnou vinu a celou kauzu označil za nesmyslnou. „V trestním oznámení, které státní zastupitelství dostalo od právníka nemocnice je napsáno, že jde o podezření na úmyslné ublížení na zdraví s těžkým následkem, kde je sazba až deset let vězení. Proto tvrdit, že můj klient neslnil svou zákonnou povinnost a věc neoznámil je absurdní,“ vysvětlil Pavel Dvořák.

Státní zástupkyně Zdeňka Tománková ale trvá na svém a je přesvědčena, že Josef Pejchl znal pachatele vražd a důkazem je i to, že Petr Zelenka od něj dostal okamžitou výpověď. Podle žalobce měl ředitel nemocnice podezření okamžitě hlásit na policii, protože to ale neudělal, umožnil Zelenkovi nastoupit do dalšího zdravotnického zařízení v Jihlavě.

Soud dnes vyslechl hematoložku Gabrielu Cyranovou. Ta popřela, že by se v souvislosti se zjištěním a odhalením Zelenky mluvilo v nemocnici o úmyslném vraždění. Řekla ale také, že jí celý případ natolik šokoval, že předpokládala velmi rychlé jednání ze strany vedení nemocnice. Ředitel Kaňovský i primář Longin už při minulém hlavním léčení řekli, že měli k podanému trestnímu oznámení výhrady, ale ty nebyly ředitelem, který si vzal vyřízení celého případu za své, akceptovány.

Soudkyně Hana Doubková pak četla listinné důkazy, mezi nimi i část rozsudku nad Petrem Zelenkou, který byl nepravomocně odsouzen na doživotí.

Soudkyně Doubková také čeká na výslech Petra Zelenky. Jako důkaz ho v případě neoznámení vražd navrhla státní zástupkyně. Klíčový také bude průběh odvolacího řízení s Petrem Zelenkou v Praze u Vrchního soudu 11. června.