Žalobce bývalému řediteli vyčítá, že svým laxním přístupem umožnil Zelenkovi nastoupit do nemocnice v Jihlavě, kde mohl ve své trestné činnosti pokračovat. To se ale nestalo.

Soudkyně trvá na výslechu Zelenky

„Rozsudek pravděpodobně nepadne, protože se omluvila jedna svědkyně a zatím nemám k dispozici výslech Petra Zelenky,“ informovala soudkyně Hana Doubková.

Zelenka měl být vyslechnut kvůli okolnostem, za jakých dostal od tehdejšího ředitele Pejchla výpověď. Soudkyně navíc na jeho výslechu trvá, protože byl navržen jako důkaz.

Na to, aby havlíčkobrodský soud Zelenkovu výpověď z Hradce Králové, kde je ve vazební věznici, obdržel, měli úředníci déle než měsíc.

„Je možné, že už byl Zelenka eskortován k odvolacímu soudu do Prahy,“ domnívala se včera soudkyně Doubková, proč ještě nemá výslech na stole.
Jenže mluvčí vazební věznice Václav Kárník Deníku potvrdil, že Zelenka je stále v Hradci.

Obžalovaný Josef Pejchl je přesvědčen o nesmyslnosti celého procesu proti jeho osobě. „Věřím, že budu očištěn a obžaloby zproštěn v plném rozsahu. Pokud ne, tak se určitě odvolám,“ řekl Deníku sebevědomě Josef Pejchl. Ten podotkl, že na dnešní jednání k soudu samozřejmě přijde. Soud v Havlíčkově Brodě navíc musí podle jeho mínění počkat, jak dopadne odvolací jednání s Petrem Zelenkou 11. června v Praze.

„Není totiž vůbec jisté, že se Zelenka nějakých vražd dopustil, protože ani odborná veřejnost se nemůže shodnout na tom, jestli heparinem zabíjel, nebo ne,“ naznačil Pejchl.

Soud v Havlíčkově Brodě má dnes v plánu vyslechnout minimálně dva svědky a přečíst listinné důkazy. K dalším návrhům se vyjádří i státní zástupce a obhajoba. Pak bude hlavní líčení s největší pravděpodobností odročeno.