„V té době jsem bral pervitin a potřeboval jsem peníze taky na splácení auta, proto jsem začal krást“, vyplynulo z čtené výpovědi čtyřiadvacetiletého Radima D.

Společně s Petrem Ch. prodávali i část motorové nafty, kterou bez placení čerpali do nádrže auta s ukradenou registrační značkou. Kromě toho se Radim D. vloupal do řady firem, kde bral elektroniku, hotové peníze, kabely, alkohol.

Obžalovaného Jaroslava D. přivedly na scestí zase výherní automaty a pervitin. Vyučil se v oboru elektro, dobře proto věděl, jaký kabel lze u kolejí odcizit, aby to nezaznamenal zabezpečovací systém a nebyla ohrožena bezpečnost na dráze.

„Jsem rád, že už tomu policie učinila přítrž, chtěl bych za tím udělat tlustou čáru. Drogy už neberu a ani na automatech už nehraju,“ zpytoval svědomí Jaroslav D.

Soudkyně Hana Doubková ve své řeči sdělila: „Obžalovaní svých činů litují a projevili ochotu nahradit poškozeným způsobenou škodu.“ Nebude to však snadné, škoda totiž u každého z obžalovaných dosahuje řádu stovek tisíc korun. Soud se bude případem znovu zabývat počátkem ledna, kdy vyslechne svědky a znalce.

(pec)