Jejich plán odcizit Tatru 815, vybavenou hydraulickým nákladním jeřábem, a navíc i s připojeným návěsem, a poté ji rozprodat, jim nevyšel.

Zabránila jim v tom součinnost havlíčkobrodské a znojemské policie, stejně tak iniciativa majitele, který o automobilovou soupravu za sedm set tisíc korun nechtěl přijít.

„Mohu potvrdit, že na rozhodující stopu přivedl policii majitel autojeřábu,“ řekla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová. Dodala, že místo nedaleko Znojma, kam dva muži soupravu z České Bělé převezli, střežila a následně i zabezpečila tamní policie. „Po příjezdu kolegů z Havlíčkova Brodu jim předala veškeré poznatky,“ poznamenala Drahokoupilová.

Tatra 815 zmizela z České Bělé v noci na úterý 3. března. Už v sobotu 7. března policie zatkla dva muže ze Znojemska, kteří soupravu převezli a ukryli v objektu někdejšího zemědělského družstva.

„Pachatelé soupravu odstavili na pozemku jednoho z obviněných. Následně ji částečně demontovali za účelem prodeje částí vozidla,“ uvedla k případu havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová. Dodala, že policejní komisař už zahájil trestní stíhání obou mužů pro trestný čin krádeže spáchané ve spolupachatelství.