Předvolala osm svědků, z nichž někteří už před soudem ve stejné kauze vypovídali, a to v průběhu líčení konaného 15. ledna.

Pěstí do obličeje, kopnutí do hlavy

Devětadvacetiletý T. Z. čelí obvinění z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Dopustit se jich měl tím, že nejméně dvakrát udeřil pěstí do obličeje poškozeného mladíka a posléze ho měl ještě kopnout do hlavy.

„Napadený utrpěl kromě otřesu mozku a poranění měkkých obličejových částí také pohmoždění hrudníku a další zranění, která si vyžádala jeho několikadenní hospitalizaci v nemocnici a následně i pracovní neschopnost,“ uvedla soudkyně Doubková.

Rozporuplné výpovědi svědků

Výpovědi svědků byly mnohdy velmi rozporuplné. Soudkyně, žalobce, obhájce i přítomný obžalovaný si vyslechli hned několik verzí události.

Základní osu kauzy tvoří potyčka několika lidí u baru diskotéky, kde už měl být poškozený hrubě fyzicky napaden. Nikoli však obviněným, nýbrž jiným mužem, a to tak silně, že upadl do bezvědomí. Dále ji tvoří následná cesta poškozeného mladíka ven z lokálu, při které byl údajně napaden dalším mužem, který ho odváděl, a do třetice na něho měl zaútočit, už mimo objekt diskotéky, právě obžalovaný T. Z.

Jeden ze svědků před soudem dokonce uvedl, že výpověď, kterou v uvedené kauze učinil na policii, neodpovídá policejnímu protokolu, který má soud k dispozici. „Z toho důvodu budu muset policisty vyslechnout,“ konstatovala soudkyně Hana Doubková a případ odročila na 26. května.