Toho se měl dopustit již loni 8. března na diskotéce v Sobíňově. Tam dle obžaloby fyzicky napadl Martina Š. a způsobil mu četná poranění, otřes mozku a následnou pracovní neschopnost.

„Poškozený byl obětí přímého i nepřímého tupého násilí, dostal rány rukou a obutou nohou a nelze vyloučit podíl nárazu hlavy poškozeného na pevný podklad,“ četla z lékařského posudku soudkyně Hana Doubková.

Obžalovaný Tomáš Z. z Chotěboře už má za sebou jedno trestní stíhání. V roce 2002 byl uznán vinným z rozsáhlé majetkové činnosti a na základě toho si odseděl čtyři roky ve vězení.

Dělali jen alibi

Současný případ, kde se zpovídá z ublížení na zdraví, zkomplikovaly především nesourodé, mnohdy dokonce protikladné, výpovědi svědků a špatná paměť ohledně události u samotného napadeného. „Očití svědci uvedli, že obžalovaný napadl pana Š., třikrát ho nakopl do hrudníku a bil ho pěstí do obličeje. Obhajující výpovědi dalších svědků jsou snahou dělat obžalovanému alibi,“ komentoval případ státní zástupce.

Ten doporučil obžalovaného uznat vinným. Obhájkyně Tomáše Z. naopak s odkazem na rozpor ve výpovědích svědků žádala svého chráněnce viny zprostit.

Základní osu kauzy tvoří potyčka několika lidí u baru diskotéky, kde měl být poškozený Martin Š. hrubě fyzicky napaden. Nikoli však obviněným, nýbrž dalším mužem, kvůli němuž upadl do bezvědomí. Následovala cesta poškozeného ven z budovy, kde na něho měl zaútočit právě obžalovaný Tomáš Z. On sám v závěrečné řeči dodal, že poškozeného nezbil. „Snažil jsem se ho venku fackama pouze oživit,“ bránil se před soudkyní. Ta nakonec rozsudek nevyřkla a jednání odročila na tento pátek.

Martina Hromádková