K poslednímu případu došlo na sklonku měsíce listopadu v havlíčkobrodské Mírové ulici. „Neznámý pachatel tam vypáčil plastové balkonové dveře a v domě prohledal všechny místnosti. Odcizil notebook s brašnou, příslušenstvím a digitální fotoaparát. Dále se zmocnil kasičky s finanční hotovostí, mobilního telefonu a pánských hodinek,“ uvedla k případu mluvčí policie Jana Mazourová. Dodala, že majitel vyčíslil způsobenou škodu na více než 29 tisíc korun.

Manželský pár přišel o 240 tisíc

Daleko větší škodu ale způsobili minimálně dva zloději v rodinném domě v Leštince u Světlé nad Sázavou. Manželský pár tam okradli o 240 tisíc korun, a to za bílého dne. Jeden ze zlodějů s největší pravděpodobností zabavil starší ženu před domem a druhý ho zatím prohledal a odcizil uvedenou sumu.

Majitel řadové garáže v havlíčkobrodské ulici U Cihláře přišel zase o elektrocentrálu a kromě ní zloděj ukradl i motor z motocyklu značky Suzuki. „Škoda v tomto případě dosáhla nejméně osmi tisíc korun,“ poznamenala Mazourová.

Havlíčkobrodská policie vyšetřuje také vloupání do novostavby v obci Tis.Z opravované hájovny tam prozatím neznámý pachatel odcizil deset zabudovaných plastových oken za 61 tisíc korun.

Kriminalisté naopak už uzavřeli případ vloupání do rodinného domu v Chotěboři, který vyšetřovali od počátku října. „Z krádeže finanční hotovosti usvědčili sedmnáctiletého mladíka z Havlíčkobrodska,“ konstatovala Jana Mazourová. Mladík se do domu vloupal oknem, které rozbil.