Událost se stala na konci minulého září, kdy na diskotéce v Ledči nad Sázavou měl obžalovaný Lukáš V. fyzicky napadnout Jiřího M. Obviněný ale svoji vinu popírá a tvrdí, že vše vyprovokoval napadený a on sám se pouze bránil.

U soudu se během tříhodinového maratonu vystřídalo jedenáct svědků, kteří měli na celý případ naprosto protichůdné názory, a z celého líčení nebylo jasné, kdo byl v případu hlavním agresorem. Jeden svědek, kterého považuje soudkyně Hana Doubková za klíčového, se ke slyšení nedostavil, a proto byla celá kauza odložena na neurčito.

Je obžalovaný pouze obětí?

Šestadvacetiletý obžalovaný se hájil tím, že se přišel na diskotéku pouze bavit, ale brzy po vstupu do objektu ho začal napadat jednadvacetiletý Jiří M. Ten si, silně opojen alkoholem, Lukáše V. údajně vyhlédl jako oběť své agrese. Oba se poprali nejprve uvnitř na diskotéce a posléze i venku na ledečském náměstí.

Podle některých svědectví byl v rvačce na náměstí obžalovaný pouze jako oběť, protože jej několik mužů, mezi nimi údajně i jeden z vyhazovačů, vynesli před diskotéku, kde se s ním chtěl Jiří M. znovu utkat. Obžalovaný se tak měl pouze bránit napadení.

Druhá strana však tuto verzi popřela. Případ je o to horší, že měly být fyzicky napadeny i dvě ženy. Jednu z nich musela odvézt sanitka do havlíčkobrodské nemocnice.

„Už od doby, kdy jsme na diskotéku přišli, nás sledovala parta lidí. Jiří M. mě pak několikrát atakoval a chtěl mě dostat ven, kde by mě mohl znovu napadnout,“ uvedl ve své výpovědi obžalovaný. Ten se údajně pouze bránil. V obvinění však stojí, že soka úmyslně zvedl a hodil s ním o zem. Tomu pak zapadl jazyk a omdlel.

„Obžalovaný mě chytil za pas a následně mě přehodil přes hlavu. Já jsem incident v žádném případě nevyprovokoval, s napadáním začal on, když jsem stál se svojí sestrou u baru a popíjel,“ kontroval ve svém svědectví napadený Jiří M.

Vědomí po rvačce na náměstí ztratil na chvíli i Lukáš V. Otázkou zůstává, zda to nebylo po dalším útoku jednoho ze svědků, který byl na diskotéce společně s poškozeným.

Výpověď napadené svědci nepotvrdili

Jedna z žen, která svědčila proti Lukáši V., uvedla, že ji obviněný úmyslně napadl. „Chtěla jsem mu zabránit, aby Jiřího, který si po předchozí ráně sedl na zem, dál mlátil, tak jsem ho chytla za oblečení. Obžalovaný se však otočil a já jsem od něj dostala ránu pěstí,“ tvrdila před soudem Ivana V. Její výpověď však další předvolaní svědci nepotvrdili. Naopak. Podle několika z nich se zbytečně do rvačky připletla a od jednoho z výtržníků dostala zřejmě neúmyslně loktem. Následně byla přihlížejícími na místo přivolána záchranná služba i policie.

Napadení ženy se ale podle některých nevyhnul ani Jiří M., který byl podle několika výpovědí velmi agresivní a i podle vlastních slov vypil značné množství alkoholu. Ještě uvnitř diskotéky měl udeřit přítelkyni obviněného. I to měl být jeden z důvodů potyčky. To se však také nepodařilo zcela jasně prokázat a obě strany si i v tomto případě stály za svým.

Konečné rozhodnutí v zapeklité kauze nakonec vydáno nebylo a slyšení bylo prozatím odročeno na neurčito. Soudkyně Hana Doubková chce ještě vyslechnout dalšího svědka, který na diskotéce v osudnou chvíli pracoval jako ochranka. Ten se už dvakrát omluvil, jeho svědectví by ale mohlo vnést do celého případu světlo.