Jako vedoucí mzdové účtárny společnosti Zemko Kožlí měla v průběhu uplynulých jedenácti let z uvedené zemědělské firmy vyvést více než dva miliony korun. Případ šetří havlíčkobrodští kriminalisté.

„První poznatky získala policie už v srpnu loňského roku, o měsíc později přišlo na krajské policejní ředitelství v Jihlavě anonymní oznámení, které s těmito poznatky úzce korespondovalo,“ uvedla mluvčí policie v Havlíčkově Brodě Jana Mazourová.

Zemko Kožlí na svých internetových stránkách uvádí, že zaměstnává sto až dvě stě lidí. Obviněná měla na zaměstnance opakovaně vykazovat mzdy a náhrady mezd. Fakticky je ale inkasovala ona sama.

Firma: Zatím nechceme nic říkat

„Případ je v šetření, nebudeme se proto k němu teď žádným způsobem vyjadřovat,“ řekl ředitel společnosti Zemko Kožlí Jiří Smejkal.

Několik lidí z Kožlí, které Deník včera oslovil, o události vesměs nevědělo. Připustili ale, že už před rokem se v této obci na Ledečsku o něčem podobném a v souvislosti se zemědělským podnikem Zemko hovořilo.

„Určitě nepůjde o ženu tady z obce. To by se rozkřiklo. Vím totiž, že ve vedení té firmy nikdo z Kožlí nepracuje,“ uvedl muž, který přímo v Kožlí bydlí. Nepřál si být jmenován, jeho totožnost je ale redakci známa.

Oprávněnost této domněnky nakonec potvrdila i policejní mluvčí Mazourová. „Obviněná žena z Kožlí skutečně nepochází,“ konstatovala mluvčí.