Žena žalovala město kvůli úrazu, který se jí stal vloni v zimě na zledovatělém chodníku. Po stání u okresního soudu, který šalamounsky rozložil vinu mezi obě strany, se Bártů i zástupce města odvolali.

Podle posledních informací Deníku již vyřkl tříčlenný senát konečný výrok. Ten prý odvolání města zamítl. Na definitivní stanovisko obou stran si ale veřejnost musí ještě počkat. Ani zraněná žena, ani radnice totiž zatím nemají výrok krajské instance „černé na bílém“.

„Nemohu se k tomu vyjádřit, protože jsem ještě nedostala písemné vyhotovení rozsudku. Záležitost jsem nechtěla řešit soudní cestou. Na jednání, které proběhlo u tehdejší starostky Fischerové, jsem byla vyzvána, abych dala celou věc k soudu a že jeho rozhodnutí bude město respektovat. To však výrok okresního soudu nazvalo „podivnou plichtou“, a tak doufám, že se budou řídit alespoň rozsudkem senátu z Hradce Králové,“ konstatovala žena.

Podobně se vyjádřil i starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. „Přiznám se, že prozatím písemné vyjádření nemám, proto se k celé záležitosti nemůžeme blíže vyjádřit. Samozřejmě tak však učiníme, jakmile budeme mít oficiální stanovisko,“ uvedl včera pro Deník Tecl.

Jaroslava Bártů při pádu na zledovatělém chodníku utrpěla tříštivou zlomeninu zápěstí.Radnice měla ženě původně vyplatit částku 14 500 korun. Je pravděpodobné, že se tato záležitost dostane na přetřes i na pondělním jednání zastupitelstva města.