Od neděle policisté intenzivně prohledávají v terénu, kudy žena pravidelně chodila s pejskem. „Byly prověřeny přístupové cesty a lesy v okolí, zatím s negativním výsledkem. Ve středu pátrání pokračovalo za účasti policejních potapěčů, kteří propátrávali vytipované vodní plochy. Dnes byli na místě čtyři potapěči s jedním plavidlem. Pátrání zatím negativní,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Není vyloučeno, že se žena mohla stát obětí násilného trestného činu, proto policisté opakují výzvy případným svědkům, kteří ženu mohli vidět. „Jedná se nám zejména o neděli 28. července v době od 13:15 do 14:00 hodin, kdy se pohřešovaná žena měla údajně pohybovat v lokalitě U Rybníčku v Havlíčkově Brodě," sdělila policejní mluvčí.

Osmačtyřicetiletá žena odešla v neděli 28. července krátce po deváté hodině dopoledne z místa svého bydliště na ulici Zahradnického v Havlíčkově Brodě na procházku se psem. Do současné doby se žena do místa bydliště nevrátila a nepodala o sobě žádnou zprávu. Žena je vysoká přibližně 165 centimetrů, má střední postavu, vlnité černé vlasy a hnědé oči. Při odchodu na sobě měla šaty fialovo černo bílé barvy v délce ke kolenům, džínovou bundu a botasky. Pes, se kterým odešla žena z domu je bílé barvy, rasy bišonek, slyšící na jméno Justýna.