Zraněného muže nalezl mezi obcemi Příjemky a Střížov až další náhodný řidič. Ten také mladíkovi poskytl pomoc a přivolal zdravotníky.

„Mladík ležel v silničním příkopu přibližně tři sta metrů za obcí Příjemky," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž, který zraněného našel, okamžitě přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Na místo vyjela i policejní hlídka. Zdravotníci zraněného devatenáctiletého mladíka ošetřili a převezli ho do hav-líčkobrodské nemocnice. „Policisté provedli na místě šetření a zjistili, že mladý muž šel kolem páté hodiny večer po silnici a neznámé vozidlo ho zachytilo. Mladík upadl do pravého silničního příkopu, kde zůstal ležet," sdělila Kroutilová s tím, že řidič neznámého vozidla z místa ujel.

Policie žádá o spolupráci

U chodce policisté provedli dechovou zkoušku, při níž požití alkoholu vyloučili. Dále o události spravili blízké příbuzné zraněného muže.

Policisté po neznámém řidiči a vozidle pátrají a obracejí se zároveň na občany se žádostí o spolupráci. „Žádáme občany, kteří střet vozidla s chodcem viděli, nebo si podezřelého vozidla v lokalitě všimli, či mají informace o automobilu, který je aktuálně drobně poškozený na pravé straně, aby se přihlásili na tísňové lince 158," tlumočila prosbu mluvčí Krou-tilová.

.